Kwestia czasu

Generał USA nie ma wątpliwości w sprawie Krymu. Podał datę

12.12.2022  18:34
Generał USA przewiduje późniejszą fazę wojny
Generał USA przewiduje późniejszą fazę wojny Fot: Dmytro Larin/Shutterstock

Były dowódca armii USA w Europie, generał Ben Hodges, ocenił, jakie szanse ma Ukraina w kwestii odbicia Krymu. Jego zdaniem sprawa jest prosta, a odbicie newralgicznego półwyspu jest jedynie kwestią czasu.

Brytyjska telewizja informacyjna Sky News, powołując się na wypowiedzi generała Bena Hodgesa, byłego dowódcy armii USA w Europie, twierdzi, że odbicie Półwyspu Krymskiego przez Ukrainę jest kwestią miesięcy. Krym mógłby zostać odbity już w sierpniu przyszłego roku – chodzi i kontrolę nad całym półwyspem.

Trudno przecenić znaczenie takiego rozwoju sytuacji, gdyby do niego doszło. Rosja przejęła kontrolę nad tym regionem w 2014 roku i od tego czasu go okupuje. (…) Utrata tego terytorium byłaby ogromnym problemem dla Władimira Putina

- pisze Sky News.

Jak może wyglądać odbicie Krymu?

Telewizja Sky News powołuje się na wypowiedzi w mediach społecznościowych uznanego generała armii amerykańskiej Bena Hodgesa. Naszkicował on śmiałą prognozę progresu armii ukraińskiej. Wpierw miałby być kontynuowany ostrzał linii komunikacyjnych i jednostek rosyjskich, aby osłabić ich zdolności bojowe przed przejściem do ofensywy lądowej. Dzięki temu wkrótce dojdzie do kluczowej fazy wojny, w której Ukraina odbije Krym.

Sztab Generalny Ukrainy będzie kontynuował ostrzeliwanie rosyjskich jednostek i linii komunikacyjnych oraz obiektów logistycznych przez następne kilka tygodni, do lutego, aby stworzyć warunki do decydującej fazy kampanii, wyzwolenia Krymu

- napisał na Twitterze generał Hodges.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także