18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Współpracownik papieża gwałcił dzieci! Takiej kary w Polsce nie dostają nawet mordercy

Redakcja
26.02.2019  10:24
george pell skazany za pedofilię
george pell skazany za pedofilię Fot: AFP/EAST NEWS

Jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka został uznany winnym gwałtu na dzieciach. George Pell może trafić za to za kratki nawet na kilkadziesiąt lat.

W Watykanie zakończył się właśnie szczyt poświęcony pedofilii w kościele, a do publicznej wiadomości podano szokująca informację. Jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka gwałcił dzieci! Sąd uznał go właśnie winnym. Kardynał George Pell może spędzić w więzieniu resztę życia. Za pedofilię grozi mu kara nawet 50 lat pozbawienia wolności.

George Pell pedofilem. Gwałcił chórzystów

77-letni duchowny oskarżany jest o gwałt i molestowanie seksualne dwójki dzieci. Przestępstwa miał dokonać w 1996 roku w Melbourne. Po zakończonej mszy świętej zgwałcił jednego z chórzystów, drugiego molestował. Dwa tygodnie później zrobił to ponownie.

Wyrok w sprawie zapadł już grudniu, jednak ogłoszono go dopiero teraz. Dlaczego? Ponieważ w sądzie w Melbourne toczył się także drugi proces w sprawie Georga Pella. Kardynał oskarżony był o molestowanie seksualne dzieci w basenie, w miasteczku Ballart. Do nadużyć dojść miało w latach 70. Z braku dowodów proces został zamknięty.

George Pell był bliskim współpracownikiem papieża

Kardynał George Pell do grudnia 2018 roku zasiadał w Radzie Kardynałów w Watykanie. W 2014 roku został mianowany przez papieża Franciszka prefektem ds. Ekonomii. W 2017 roku, po wniesieniu do sądu zarzutów przeciwko niemu, został wysłany na przymusowy urlop, z którego już nie wrócił.

 

logo Tu się dzieje