18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

George Soros człowiekiem roku „Financial Times”. Podano uzasadnienie

Redakcja
19.12.2018  14:21
George Soros człowiekiem roku „Financial Times”. Jest uzasadnienie. Kontrowersyjny miliarder wie, że mówi się o nim "antychryst". Zdobył tytuł jak Lech Wałęsa
George Soros człowiekiem roku „Financial Times”. Jest uzasadnienie. Kontrowersyjny miliarder wie, że mówi się o nim "antychryst". Zdobył tytuł jak Lech Wałęsa Fot: Facebook.com/Follownews

Tytuł Człowieka Roku „Financial Times” ("Financial Times Person of the Year) przyznany po raz kolejny. Tym razem triumfuje 88-letni miliarder George Soros. Podano uzasadnienie, dlaczego to właśnie kontrowersyjny inwestor został uhonorowany. Podobnym tytułem mogą poszczycić się np. Angela Merkel, Donald Trump, Steve Jobs, Barack Obama, Rupert Murdoch, Bill Gates, Lech Wałęsa i Michaił Gorbaczow.

Jak podaje bankier.pl, George Soros został uznany Człowiekiem Roku za obronę liberalnej demokracji przed populistami. Wzięto również pod uwagę reprezentowane przez niego wartości, takie jak m.in. promowanie otwartego społeczeństwa.

Wielu osobom wybór Sorosa może wydać się kontrowersyjny. Jak przypomina theguardian.com, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan oskarżył go o dzielenie i niszczenie narodów. Twierdzi, że mógł odpowiadać za finansowanie protestów i aktów terrorystycznych. Telewizja "Fox"  twierdzi, że finansowana przez niego grupa United We Dream stworzyła aplikację pomagającą nielegalnym imigrantom unikać ścigających ich władz federalnych.

Miliarder jest także krytykowany na Węgrzech. Jego Fundacje Otwartego Społeczeństwa (FOS) musiały wycofać się z tego kraju. Polityka.pl podaje, że oskarżono go o próbę zniszczenia węgierskiej suwerenności i nasyłanie muzułmańskich imigrantów. Swoją działalność na Węgrzech musiał zakończyć także jego Uniwesytet Środkowoeuropejski (CEU).

ZOBACZ TEŻ: Wałęsa oskarża Lecha Kaczyńskiego o katastrofę smoleńską

Plan Sorosa:

Przeczytaj więcej
Komentarze