18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak imigrantów na granicę USA. Użyto gazu [WIDEO]

Redakcja
26.11.2018  13:28
Granica USA-Meksyk - atak imigrantów i użycie gazu łzawiącego przez amerykańskie służby. Donald Trump spełnia obietnice i groźby
Granica USA-Meksyk - atak imigrantów i użycie gazu łzawiącego przez amerykańskie służby. Donald Trump spełnia obietnice i groźby Fot: Twitter.com/NBC News/Kim Kyung-Hoon/Reuters

Granica USA-Meksyk i coraz bardziej napięta sytuacja. Imigranci próbowali sforsować przejście graniczne w San Diego. Tak jak zapowiadał prezydent Donald Trump, użyto zdecydowanych środków, by ich zatrzymać.

Karawana imigrantów z Ameryki Środkowej (głównie z Hondurasu) przemierza Meksyk, by dostać się do USA. Na amerykańskiej granicy przebywa obecnie kilka tysięcy osób. Prezydent Donald Trump wysłał wojsko, zezwolił także na „użycie śmiercionośnej siły”.

Atak imigrantów

Jak podaje independent.co.uk, w San Diego w niedzielny wieczór imigranci próbowali przedrzeć się siłą przez granicę. 500 osób pokonało meksykańską policję i próbowało przedostać się przez zapory. Funkcjonariusze amerykańskiej służby celnej i ochrony granic (CBP) odparli atak używając gazu łzawiącego. Na kilka godzin całkowicie zamknięto przejście graniczne.

Na zdjęciach i nagraniach widać całe rodziny próbujące przedostać się do USA. Były tam także małe dzieci. Służby oświadczyły, że nikt nie został ranny

Próbowaliśmy uciekać, ale było jeszcze gorzej. Kiedy biegniesz, wdychasz więcej gazu – relacjonowała 23- letnia Ana Zuniga z Hondurasu, która próbowała przejść przez granicę z 3-letnią córką. (Associated Press)

Donald Trump kontra imigranci

Donald Trump ostrzegał, że karawana imigrantów to „inwazja na USA”. Służby informowały o handlarzach narkotyków i terrorystach z ISIS, którzy podróżowali w tłumie. Ostrzegano także, że imigranci są zagrożeniem epidemiologicznym, a wśród nich znajdują się chore osoby. Prezydent USA zdecydował się na zaostrzenie prawa, by utrudnić nielegalnym imigrantom dostanie się do kraju.

Tymczasem burmistrz meksykańskiej Tijuany, gdzie gromadzą się imigranci, ogłosił „kryzys humanitarny”. W mieście dochodzi do aktów przemocy.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego w Krakowie i na Śląsku

Amerykańskie służby kontra imigranci - bitwa na granicy:

Przeczytaj więcej
Komentarze