18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczny finał poszukiwań 26-letniej nauczycielki. Ta historia wstrząsnęła całym krajem

Redakcja
19.12.2018  15:23
laura luelmo hiszpania
laura luelmo hiszpania Fot: twitter.com/@Marisilla2505

Brutalne morderstwo 26-letniej nauczycielki poruszyło hiszpańską opinią publiczną. Częściowo rozebrane ciało kobiety odnaleziono po pięciu dniach poszukiwań. W środę do zabójstwa przyznał się jej sąsiad - donosi „El País”.

Laura Luelmo zaginęła 12 grudnia po tym, jak wyszła z domu w małym El Campillo w hiszpańskiej Andaluzji.  26-letnia nauczycielka wprowadziła się do miasteczka zaledwie 2 tygodnie wcześniej i rozpoczęła pracę w szkole średniej.

Tego dnia wyszła pobiegać, a ślad po niej zaginął. Zaniepokojeni rodzice i współpracownicy zaalarmowali policję. Poszukiwania trwały 5 dni, a zaangażowało się w nie ponad 200 wolontariuszy.

W poniedziałek półnagie ciało Laury odnaleziono w krzakach. W sprawie zatrzymano 50-letniego Bernardo Montoyę. Oskarżony to sąsiad ofiary. Mężczyzna w październiku tego roku wyszedł z więzienia, gdzie spędził 2 lata i 10 miesięcy za kradzież, wcześniej odbywał wyrok za zabójstwo starszej kobiety. W nocy z wtorku na środę Montoya przyznał się do morderstwa.

Jak podaje „El País”, Montoya przetrzymywał Laurę przez ok. 2-3 dni zanim ją zamordował. Z ostatnich ustaleń wynika, że Montoya zaatakował 26-latkę i wsadził do bagażnika swojego samochodu. Przyznał, że "próbował ją zgwałcić, ale ostatecznie mu się nie udało" (mimo, że kobieta była nieprzytomna). Laura zmarła w wyniku uderzenia – prawdopodobnie kamieniem – lub uduszenia. Obrażenia wskazują też na to, że broniła się przed śmiercią.

AKTUALIZACJA

W środę wieczorem hiszpańskie media poinformowały, że - wbrew zeznaniom mordercy - Laura Luelmo została przed śmiercią zgwałcona. Potwierdziły to wyniki sekcji zwłok.

Sprawa Laury a przemoc wobec kobiet

Sprawa zabójstwa Laury wywołała w Hiszpanii głośną dyskusję na temat przemocy wobec kobiet, w którą zaangażowali się internauci, działacze, media, a także hiszpańskie gwiazdy. W sieci pojawiają się tysiące wpisów oznaczonych hashtagiem #LauraSomosTodas, czyli #WszystkieJesteśmyLaurą. Internauci przytaczają m.in. słowa samej Laury aktywnie działającej na rzecz praw kobiet. Jeden z jej ostatnich wpisów w mediach społecznościowych brzmiał: „Uczą cię, żebyś nie chodziła sama w ciemne miejsca, zamiast uczyć potworów, by nimi nie byli”.

ZOBACZ TEŻ: Wykorzystywał radiowóz, by wabić ofiary. Mundurowy zamordował ponad 80 kobiet

Przeczytaj więcej
Komentarze