18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabił i jest na wolności

Strzelanina w Holandii. To mógł być atak terrorystyczny

Wojciech Kozicki
18.03.2019  12:52
Strzelanina w Holandii - napastnik otworzył ogień w tramwaju
Strzelanina w Holandii - napastnik otworzył ogień w tramwaju Fot: Twitter.com

Holandia, Utrecht. Strzelanina w tramwaju i przynajmniej jedna ofiara śmiertelna. Służby nie wykluczają, że mógł być to atak terrorystyczny.

Do strzelaniny doszło w jednej dzielnic mieszkalnych poza centrum miasta. Napastnik otworzył ogień wewnątrz tramwaju w okolicach przystanku 24 Oktoberplein.
około godziny 10:45.

Nie wiadomo dokładnie, ile osób zostało rannych. Wiadomo, że 1 osoba zginęła. Pojawiają się informacje, że atak mógł mieć podłoże terrorystyczne.

Atak w Holandii

Istnieje podejrzenie, że sprawców było więcej. Świadkowie zeznają, że widzieli kilku uzbrojonych napastników. Nikt jak na razie nie został zatrzymany.

Pościg i specjalne środki bezpieczeństwa

Teren wokół miejsca strzelaniny został zamknięty. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego i specjalne środki bezpieczeństwa w szkołach oraz na lotniskach. Policja apeluje o zamykanie drzwi.

Aktualizacja -13:35

Rzecznik policji poinformował, że doszło do kilku strzelanin. Trwa obława i poszukiwanie uzbrojonego sprawcy. Pokazano zdjęcie podejrzanego, który jest narodowości tureckiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze