18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm w USA

Wlecieli w serce huraganu Dorian. WIDEO z piekła

Wojciech Kozicki
03.09.2019  08:20
Dorian w USA - nagrania wideo ze środka huraganu
Dorian w USA - nagrania wideo ze środka huraganu Fot: YouTube

Huragan Dorian nadal masakruje USA. Niszczycielski żywioł przetoczył się przez Bahamy i zmierza w kierunku Florydy. Wszyscy uciekają przed zabójczym kataklizmem, ale znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili wlecieć w oko huraganu.

Huragan Dorian szaleje, rośnie liczba ofiar śmiertelnych, a najsilniejsze podmuchy wiatru dochodzą nawet do 350 kilometrów na godzinę. W internecie pojawiają się też makabryczne zdjęcia oraz nagrania wideo, pokazujące jakie zniszczenia spowodował Dorian. Tymczasem badacze Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) samolotem Lockheed WP-3D Orion (tzw. „łowca huraganu”) postanowili dokonać niezwykłego wyczynu – wlecieli w oko huraganu.

Samoloty WP-3D Orion są wykorzystywane do badania ekstremalnych zjawisk pogodowych, by opracowywać dokładniejsze prognozy i móc skuteczniej ostrzegać zagrożone osoby. Samolot, który zbadał huragan Dorian, ma przydomek Kermit.

Sądzicie, że w środku huraganu panuje piekło i apokalipsa? Piloci wzbili się ponad chmury i panuje tam… spokój, a niebo ponad żywiołem jest bezchmurne.

W poniedziałek wieczorem czasu polskiego Dorian osłabł do czwartej kategorii w pięciostopniowej rosnącej skali Saffira-Simpsona. Wciąż jest jest jednak zabójczo niebezpieczny, a przez kilka dni prędkość wiatru ma wynosić ponad 200 kilometrów na godzinę.

Przeczytaj więcej
Komentarze