18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczne widoki

Huragan Dorian uderzył. Koszmarne zniszczenia [WIDEO]

02.09.2019  09:47
Huragan Dorian uderzył. Koszmarne zniszczenia [WIDEO]
Huragan Dorian uderzył. Koszmarne zniszczenia [WIDEO] Fot: Pixabay

Huragan Dorian uderzył w Bahamy. Nagrania i fotografie, które możemy znaleźć w sieci, wyglądają tragicznie. Z koszmarnymi skutkami ataku żywiołu, mieszkańcy walczyć będą jeszcze bardzo długo.

Huragan Dorian uderzył w Bahamy. W Stanach Zjednoczonych panuje aktualnie zbiorowa panika - wiatr o prędkości 295 km/godz. zmiata wszystko, co znajdzie się na jego drodze.

Huragan Dorian uderzył w Bahamy

Skutki uderzenia żywiołu w niewielką wyspę Elbow Cay są szczególnie wstrząsające. Udokumentowane zniszczenia przerażą nawet o osoby o mocnych nerwach.

To najbardziej gwałtowny huragan we współczesnej historii na północno-zachodnich Bahamach. To wyjątkowo niebezpieczna sytuacja - powiedział dyrektor NHC Ken Graham.

Najsilniejsze podmuchy huraganu Dorian dochodzą nawet do... 350 km/godz! Północna część Bahamów będzie totalnie zdewastowana w ciągu najbliższych dwóch dni, przez ulewne deszcze, niszczący wiatr i bardzo wysokie fale. 

Po przejściu nad Bahamami, Dorian ma uderzyć we Florydę. Prezydent USA Donald Trump apeluje do mieszkańców południowo-wschodnich stanów o maksymalną ostrożność. W związku z tym, w niedzielę cztery hrabstwa Florydy ogłosiły przymusową ewakuację. Nawet jeśli huragan Dorian zmieni trajektorię, to we Florydę i tak uderzy burza tropikalna.

Przeczytaj więcej
Komentarze