18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiedzieli tak, wybuchło piekło

Tragedia na weselu. Zginęło 450 osób [WIDEO]

Wojciech Kozicki
27.09.2023  09:34
Irak. Tragedia na weselu, pożar w domu weselnym. Wirtualna Polska i Radio ZET podają nowe informacje
Irak. Tragedia na weselu, pożar w domu weselnym. Wirtualna Polska i Radio ZET podają nowe informacje Fot: Twitter

Wesele i śmierć. W Iraku doszło do makabrycznej tragedii podczas uroczystości weselnej. Wybuchł pożar, zabijając nawet 450 osób.

Irak. W miejscowości Hamdaniyah leżącej w prowincji Niniwa, na północy Iraku, wesele skończyło się tragicznie. Miejscowy Czerwony Krzyż poinformował, że śmierć poniosło prawdopodobnie nawet na 450 osób. Niestety, lokalne władze, zapowiadają, że tragiczny bilans prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.

Pożar na weselu. Tragedia w Iraku, setki ofiar

Przyczyna pożaru nie została jak na razie ustalona. Lokalna obrona cywilna informuje, że ogień prawdopodobnie pojawił się po niewłaściwym odpaleniu fajerwerków. Według służb ratunkowych, na które powołuje się oficjalna iracka agencja prasowa INA, pożar wybuchł w sali, w której odbywały się główne uroczystości weselne.

Co prawda Czerwony Krzyż mówi o ponad 400 ofiarach, to służby potwierdziły na razie 113 zgonów, w tym śmierć nowożeńców. W szpitalach znajduje się kilkaset osób rannych.

Jak informuje Wirtualna Polska, budynek, w którym odbywało się wesele, zbudowany był z łatwopalnych materiałów. Po kilku minutach od wybuchu pożaru zawalił się dach. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać strażaków przeszukujących zgliszcza budynku w poszukiwaniu ofiar. W akcji ratowniczej uczestniczą ekipy medyczne

- podaje Wirtualna Polska.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje