18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Następny cel to Europa

ISIS powraca. Terroryści zabili 362 osoby

16.04.2019  12:38
ISIS powraca i przeprowadza kolejne ataki terrorystyczne na świecie
ISIS powraca i przeprowadza kolejne ataki terrorystyczne na świecie Fot: Twitter.com

Państwo Islamskie zostało pokonane i straciło terytorium w Syrii, o czym w marcu 2019 roku mówił prezydent USA Donald Trump. Służby ostrzegały jednak, że ISIS powróci i będą przeprowadzone kolejne zamachy. Miały rację, terroryści znów zaatakowali i zapowiadają działania w Europie.

ISIS znów przeprowadza ataki. Terroryści z Państwa Islamskiego pochwalili się, że zemścili się za pokonanie ich w Baghouz w Syrii. Twierdzą, że rękami samobójczych zamachowców i najemników zabili 362 osoby w 92 atakach. Wszystkie wydarzyły się pomiędzy 8 a 10 kwietnia. Użyto w nich m.in. min przeciwpiechotnych.

Zamachy terrorystyczne - zagrożenie w Europie

Jak podaje dailymail.co.uk, specjaliści podchodzą do tego oświadczenia dość sceptycznie. Twierdzą, że ISIS przypisuje sobie zamachy przeprowadzone przez inne organizacje terrorystyczne.

Terroryści zaatakowali w Afryce i Azji. Ich celami były takie państwa jak Irak, Libia, Somalia, Rosja, Afganistan i Egipt. Zapowiedzieli, że na tym jednak nie poprzestaną – teraz planują zamachy w Europie. Chociaż ISIS utraciło terytorium i bazy, wciąż jest to niebezpieczne organizacja, która ma ogromne zasoby finansowe, światową sieć kontaktów i komórki w wielu krajach.

Przeczytaj więcej
Komentarze