18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezlitosny islam

Publiczna chłosta kobiety. Tłum był zachwycony

16.04.2019  10:01
Szariat w Indonezji - kobieta otrzymała 100 uderzeń za zdradę małżeńską
Szariat w Indonezji - kobieta otrzymała 100 uderzeń za zdradę małżeńską Fot: Twitter.com

W Indonezji pewną kobietę spotkała bolesna kara za seks pozamałżeński. Same oskarżenia wystarczyły, by została przeprowadzona publiczna chłosta. Zachwycony tłum przyglądał się i robił zdjęcia.

Indonezja to kraj, w którym stosuje się kary cielesne. Przekonała się o tym kobieta w muzułmańskiej miejscowości Banda Aceh, gdzie obowiązuje prawo szariatu. Oskarżono ją o uprawianie seksu pozamałżeńskiego i przeprowadzono publiczną chłostę.

Publiczna chłosta 

Chłosta była wykonana przez kata (algojo) ratanową pałką. Zdrada małżeńska kosztowała kobietę 100 uderzeń, czyli najwyższy możliwy wymiar kary. Tłum przyglądał się cierpieniu klęczącej skazanej, a mężczyźni śmiali się i robili zdjęcia telefonami.

Indonezja, islam i szariat

Gdybyście byli kiedyś w Banda Aceh, nie popełniajcie takich przestępstw jak hazard, kradzież i piecie alkoholu, bo za nie również czeka was chłosta. Kary wymierzane są także za kontakty homoseksualne. Prawo szariatu obowiązuje w tym regionie od 2001 roku i nic nie zapowiada, by to miało się zmienić, chociaż apeluje o to prezydent Joko Widodo.

Jak przypomina dailymail.co.uk, od 2018 roku w Banda Aceh kobiety i mężczyźni nie mogą również spożywać razem posiłków. Aby to było legalne, muszą być małżeństwem.

Przeczytaj więcej
Komentarze