18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera dopiero się zaczyna?

Jan Paweł II oskarżony o pedofilię! Wypłynęło szokujące nagranie

12.04.2023  16:00
Jan Paweł II oskarżony o molestowanie nieletnich przez włoskiego gangstera
Jan Paweł II oskarżony o molestowanie nieletnich przez włoskiego gangstera Fot: Albin Marciniak/East News, DiMartedi/La7

W ostatnim wywiadzie brat zaginionej Watykanki Emanueli Orlandi przedstawił nagranie audio, na którym jeden z gangsterów, który mógł być powiązany z zaginięciem, oskarża papieża Jana Pawła II o molestowanie nieletnich.

Brat zaginionej 15-latki Emanueli Orlandi przedstawił w telewizji szokujące nagranie. Dziewczyna zaginęła w tajemniczych okolicznościach w 1983 roku, a jej sprawa pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych w historii Włoch. Emanuela Orlandi była obywatelką Watykanu i zniknęła z ulicy, gdy wracała ze szkoły. Teorie dotyczące tej sprawy poruszają m.in. wątki włoskiej mafii oraz pedofilii na wysokich szczeblach Kościoła Katolickiego. Do dziś nie udało się ustalić, co stało się z nastolatką.

Teraz brat zaginionej, Pietro Orlandi, był gościem programu telewizyjnego DiMartedi, gdzie przedstawił nagranie audio, w którym słychać rozmowę dziennikarza Alessandro Ambrosiniego z włoskim gangsterem powiązanym z grupą Banda della Magliana, głównie z jej szefem Enrico De Pedisem. Słowa mafiozo są szokujące i odbiły się szerokim echem we włoskich mediach. Banda della Magliana wedle wielu teorii miała być zamieszana w zaginięcie Watykanki.

Jan Paweł II oskarżony o molestowanie nieletnich przez gangstera. „Wojtyła brał ich razem do łóżka”

Pietro Orlandi udzielił wywiadu we włoskiej telewizji z programie DiMartedi i przedstawił tam szokujące nagranie. Mężczyzna, którego słychać na taśmie, odniósł się bezpośrednio do Karola Wojtyły w kontekście zaginięcia Emanueli Orlandi.

Wojtyła (...) też brał ich razem do łóżka, brał ich, nie wiem gdzie, wewnątrz Watykanu. Kiedy to stało się problemem, sekretarz stanu postanowił interweniować

- słychać na nagraniu.

Pietro Orlandi był w ostatnim czasie przesłuchany przez watykańskie władze po raz pierwszy od zaginięcia 15-latki. Sprawę niedawno przejął nowy śledczy – Alessandro Diddi, który otrzymał od papieża Franciszka „maksymalną swobodę działania”. Orlandi wyznał, że podczas przesłuchania przedstawił to nagranie. Nazwiska ofiar zostały ocenzurowane na nagraniu przedstawionym w mediach.

Tego człowieka trzeba słuchać, bo on stawia [Karolowi Wojtyle] bardzo poważne zarzuty. Nie mam dowodów, ale na tę sytuację składa się wiele elementów. Kiedy mi mówią, że Wojtyła wychodził czasem wieczorem z dwoma polskimi prałatami i na pewno nie szedł błogosławić domów, mam pewne wątpliwości

- powiedział Orlandi.

W tym samym wywiadzie dodał, że „jest przekonany, że Jan Paweł II, Ratzinger i papież Franciszek są świadomi tego, co się stało”.

Ile w tym wszystkim prawdy? Biorąc pod uwagę, że autorem słów z nagrania jest gangster blisko powiązany z podejrzanymi w sprawie zaginięcia dziewczyny, być może niewiele. Niemniej brat ofiary opowiada się w tym momencie za tą teorią do tego stopnia, że poszedł z nią do mediów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje