18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Silne TRZĘSIENIE ZIEMI! Są doniesienia o ofiarach

21.11.2022  12:58
Jawa: Koszmarne trzęsienie ziemi
Jawa: Koszmarne trzęsienie ziemi Fot: Parikh Mahendra N/Shutterstock

Na Jawie wystąpiło silne trzęsienie ziemi. Ta tragedia doprowadziła do śmierci ludzi, co dogłębnie nami wszystkimi wstrząsnęło. Doniesienia o ofiarach zawsze mrożą krew w żyłach.

Jawa to piękne miejsce, ale położone w takim punkcie naszego świata, że czasem zagrażają mu katastrofy naturalne. Niestety, tym razem cudowna lokalizacja musi zmierzyć się z wielką tragedią, której Polacy nigdy do końca nie pojmą - ze skutkami trzęsienia ziemi.

Co najmniej 56 osób zginęło w trzęsieniu ziemi na Jawie, głównej wyspie Indonezji

- poinformowały lokalne władze Jawy Zachodniej.

Jawa: Koszmarne trzęsienie ziemi

Co więcej, wiadomo już, że ponad 300 osób zostało rannych. Wstrząsy miały magnitudę 5,6. Jest to potężna siła natury, wobec której człowiek wydaje się zupełnie bezbronny.

"Zginęły dziesiątki osób. Setki, a może nawet tysiące domów jest uszkodzonych" - powiedział przedstawiciel administracji miasta Cianjur na Jawie Zachodniej. Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS) poinformowała, że centrum trzęsienia znalazło się w dystrykcie Cianjur, leżącym ok. 120 km na północny zachód od stolicy kraju Dżakarty.

Teraz na Jawie potrzebne są przysłowiowe "wszystkie ręce na pokład" by uporać się z tragedią oraz jej skutkami. Dziesiątki budynków zostało zniszczonych, w tym szkoła z internatem, szpital i inne obiekty użyteczności publicznej.

Współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w tym dramacie.

Czytaj także