18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złamał prawo?

Joe Biden na wylocie?! W jego biurze odkryto szokujące dokumenty

10.01.2023  11:49
Joe Biden ma problemy
Joe Biden ma problemy Fot: Michael F. Hiatt/Shutterstock

W prywatnym biurze prezydenta USA Joe Bidena odkryto ściśle tajne dokumenty. Obecnie do mediów docierają szczątkowe informacje, ale wszystko wskazuje na to, że tajne pisma mogły znajdować się tam od czasu, gdy Biden był wiceprezydentem w administracji Baracka Obamy.

W prywatnym biurze Joe Bidena w Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement w Waszyngtonie odkryto tajne dokumenty z czasów, gdy był on jeszcze wiceprezydentem. Znaleźli je osobiści prawnicy polityka na początku listopada 2022 roku. Wówczas „pakowali akta przechowywane w zamkniętej szafie, aby przygotować się do zwolnienia powierzchni biurowej w Penn Biden Center”.

Prawnik Joe Bidena poinformował, że obecnie Biały Dom współpracuje z Departamentem Sprawiedliwości, aby wyjaśnić sprawę.

Tajne dokumenty w biurze Joe Bidena

W tym momencie nie jest jasne, jak wiele dokumentów odkryto w dawnym biurze Joe Bidena i jaką są one objęte klauzulą poufności. Wedle nieoficjalnych doniesień ma ich być około dziesięciu, a CBS News podaje, że nie dotyczą one bezpieczeństwa nuklearnego. Dokumenty trafią teraz do Archiwów Narodowych.

Wiadomo, że pisma pochodzą z czasów, gdy Joe Biden był wiceprezydentem w administracji Baracka Obamy. To lata 2009-2017. Z dokumentami zapozna się prokurator z Chicago na polecenie prokuratora generalnego.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także