18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Kanadzie!

Autobus wjechał w przedszkole. "Możliwy celowy atak"

Wojciech Kozicki
08.02.2023  19:01
Kanada. Autobus wjechał w przedszkole. "Możliwy CELOWY ATAK"
Kanada. Autobus wjechał w przedszkole. "Możliwy CELOWY ATAK" Fot: Ryan Remiorz/Associated Press/East News

Dramatyczne wydarzenia w Kanadzie. Autobus miejski wjechał w budynek przedszkola, raniąc wiele dzieci. Służby zakładają, że mógł być to CELOWY ATAK.

Dramatyczne wiadomości z Kanady. W mieście Laval w kanadyjskiej prowincji Quebec autobus miejski w godzinach porannych wjechał w przedszkole. Pojazd zniszczył frontową fasadę budynku. Wyrazy współczucia dla rannych osób i ich bliskich przekazał w oficjalnym komunikacje premier Quebecu François Legault.

Autobus uderzył w przedszkole. To nie był wypadek?

Jak na razie wiadomo, że żadne z dzieci nie zginęło. 8 osób zostało rannych, a jedna musiała zostać hospitalizowana. Wiadomo, że wśród poszkodowanych są dzieci, ale nie ujawniono wieku poszkodowanych. Jak informuje Radio ZET, „rzecznik szpitala Sainte-Justine potwierdził, że przewieziono do lecznicy ranne dzieci, a niektóre z nich miały poważne obrażenia wymagające pilnej pomocy”.

Służby potwierdziły, że kierowca został już aresztowany. Był zatrudniony przez spółkę miejskiego transportu przez około 10 lat. Nie miał żadnych wcześniejszych incydentów na swoim koncie.

Prowadzone jest już śledztwo, a policja bierze pod uwagę, że mógł być to celowy atak na przedszkole.

Jestem zdruzgotany. Wszyscy jesteśmy. Oczywiście wszyscy mamy nadzieję i modlimy się, aby dzieci były zdrowe lub aby przeszły przez to i szybko wyzdrowiały. Nie mogę sobie wyobrazić, przez co przechodzą rodziny. Ale oczywiście, jeśli jest coś, co może zrobić rząd federalny, to tak będzie – powiedział premier Kanady Justin Trudeau. (Radio ZET)

logo Tu się dzieje