18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra na drodze

Karambol z koszmaru. 200 aut zniszczonych, rannych dziesiątki osób

21.02.2020  09:27
Karambol z koszmaru. 200 aut zniszczonych, rannych dziesiątki osób
Karambol z koszmaru. 200 aut zniszczonych, rannych dziesiątki osób Fot: Twitter/Printscreen

Prawdziwy koszmar na autostradzie. W wyniku nagłej zmiany pogody doszło do gigantycznego karambolu. Zderzyło się ze sobą aż 200 aut.

Do potwornego wypadku, w którym rannych zostało około 100 osób, a dwie zginęły, doszło w Kanadzie. Na autostradzie w Montrealu zderzyło się ze sobą około 200 samochodów, w tym ciężarówki i auta osobowe. Wszystko przez pogodę.

Kierowców zaskoczyła nagła zamieć śnieżna i wiatr, które zaatakowały od strony rzeki Świętego Wawrzyńca. Wiało i sypało tak mocno, że ludzie nie widzieli nawet, gdzie jest ulica.

Nagle uderzył potężny wiatr, w chwilę widoczność spadła do zera, nic nie było widać. Chwilę później zaczął się karambol

- powiedział François Bonnardel, minister transportu Quebecu.

Szkwał zaatakował

Po gigantycznym wypadku eksperci podają, że w Kanadzie doszło do szkwału, czyli nagłego, bardzo silnego wiatru, który zwykle niesie ze sobą potężne opady śniegu lub deszczu. Wiatr może osiągnąć wtedy nawet 9 stopni w skali Beauforta i często jest niemożliwy do przewidzenia.

Sytuacja była tak tragiczna, że część kierowców nie mogła ruszyć z miejsca - samochody zostały dosłownie zasypane przez śnieg!

Przeczytaj więcej
Komentarze