18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe prawo w Brunei

Kara śmierci za seks? Będą rzucać kamieniami w gejów

Emilia Waszczuk
03.04.2019  16:00
W Brunei homoseksualizm będzie karany śmiercią
W Brunei homoseksualizm będzie karany śmiercią Fot: Shutterstock

Sułtan Brunei powołał nowe prawo, wedle którego seks z osobami tej samej płci karany będzie śmiercią. Polityk już wcześniej uważał homoseksualizm za przestępstwo, musiał tylko podporządkować prawo swojej homofobii.

Homoseksualizm to w Brunei ciężkie przestępstwo. Tak ciężkie, że za seks z osobą tej samej płci będzie można stracić życie!

Sułtan Hassanal Bolkiah już wcześniej twierdził, że homoseksualizm to czyste zło, dążył więc do tego, by za niego karać i to jak najdotkliwiej. Do tej pory nad gejami i lesbijkami ciążyło widmo "tylko" pozbawienia wolności do lat 10. W środę w życie weszło nowe prawo, zgodnie z którym homoseksualiści będą kamienowani.

Aby jednak ponieść śmierć za seks z osobą tej samej płci, oskarżony Bruneiczyk będzie musiał przyznać się do winy. Jest też inna ścieżka - na gorącym uczynku muszą przyłapać go co najmniej cztery osoby.

Nowe prawo przewiduje też na przykład ucinanie rąk za kradzież. Obowiązuje od środy 3 kwietnia.

Nowe prawo w Brunei. Świat oburzony

Wprowadzenie nowego prawa w Brunei wywołało szok na świecie. Kolejne osoby apelują do sułtana o zaniechanie "średniowiecznych praktyk".

Trwa na przykład bojkot należących do sułtana ekskluzywnych hoteli, do którego nawołują liczne gwiazdy, między innymi George Clooney czy Ellen DeGeneres.

Przeczytaj więcej
Komentarze