18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był współpracownikiem papieża

Kardynał skazany za pedofilię. Może uniknąć więzienia

13.03.2019  17:12
Kardynał George Pell skazany za pedofilię -  czy to sprawiedliwy wyrok za molestowanie dzieci?
Kardynał George Pell skazany za pedofilię - czy to sprawiedliwy wyrok za molestowanie dzieci? Fot: AFP/EAST NEWS/WILLIAM WEST

Australia i historyczny wyrok. Kardynał George Pell był oskarżony o pedofilię. Proces dobiegł końca, a duchowny usłyszał wyrok. Ma trafić do więzienia. Niektórzy mają wątpliwości, czy kara jest sprawiedliwa.

Kardynał George Pell, który był bliskim współpracownikiem papieża, okazał się pedofilem. Skazano go za przestępstwa seksualne wobec małoletnich należących do katedralnego chóru w Melbourne. Jego ofiarami padli dwaj 13-letni chłopcy, których wielokrotnie molestował w 1996 roku.

Zobacz także

Duchowny skazany za pedofilię

Jak podaje theguardian.com, Pell został skazany na 6 lat więzienia. Sędzia Peter Kidd powiedział podczas ogłaszania wyroku, że kardynał miał destrukcyjny wpływ na życie swoich ofiar. Jeden z chłopców zmarł z powodu przedawkowania heroiny.

Apelacja od wyroku

Kardynał może jednak się wywinąć. Złożył apelację, a wyrok nie jest prawomocny. Nawet jeśli 77-letni duchowny trafi za kraty, to już po 3 latach i 8 miesiącach będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie.

To najwyższy rangą duchowny Kościoła rzymskokatolickiego w historii, którego skazano za pedofilię. Pell był m.in. prefektem Sekretariatu do spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej, członkiem Rady Kardynałów oraz arcybiskupem Sydney.

Zobacz także

logo Tu się dzieje