18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wracamy do ZSRR

To Putin chciałby ukryć przed światem. Dowód, że sankcje działają

06.12.2022  15:24
Rosja drukuje kartki na żywność
Rosja drukuje kartki na żywność Fot: Telegram Украина Сейчас: новости, война, Россия; Shag 7799/Shutterstock

Na Telegramie pojawiło się nagranie z podmoskiewskiej drukarni. Niektóre regiony zaczęły już drukować kartki na żywność w ramach „aktualizacji zaopatrzenia ludności”.

W mieście Tuła, które znajduje się w podmoskiewskim Zagłębiu Węglowym, rozpoczęto drukowanie znanych choćby w ZSRR i PRL kartek na żywność. To wskazuje, że władza spodziewa się niedoborów podstawowych produktów. Może to był reakcja na sankcje oraz na ograniczenie budżetu przemysłowego.

Portal Radia ZET przypomina, że 5 grudnia w życie weszło embargo na import do Unii Europejskiej rosyjskiej ropy naftowej drogą morską. Analitycy oczekiwali, że odbije się to na rosyjskiej gospodarce i chyba mamy na to dowód.

Rosja – kartki na żywność

Pracownik drukarni z miejscowości Tuła pod Moskwą opublikował na Telegramie nagranie, na którym widać, jak drukowane są kartki na żywność. Kartki, które zostały uwiecznione na nagraniu umożliwiałyby uzyskanie przydziału mięsa, produktów mięsnych, mleka, produktów mlecznych, ryb, produktów rybnych oraz soli.

Ta wieść wywołała zamieszanie nawet w Rosji. Lokalne media zwróciły się z zapytaniem do władz regionu, a agencja Tuła Pressa opublikowała ich komentarz:

Ministerstwo Przemysłu i Handlu Regionu Tuła pracuje na aktualizacją dokumentów dotyczących zaopatrzenia ludności w żywność i produkty nieżywnościowe. Takie prace są przewidziane w obowiązujących przepisach i są planowane

- poinformował resort.

Serwis z Ukrainy „Dialog” przypomniał w tym kontekście o zapowiedzi rosyjskiego wiceministra przemysłu i handlu Wiktora Jewtuchowa o tym, że kartki mogą zostać wprowadzone w połowie 2022 roku. Powiedział wówczas, że „dzięki kartkom biedni Rosjanie będą mogli kupować towary za ok. 1600 rubli”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także