18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bogacz zginął z synem

Katastrofa lotnicza! Miliarder leciał do swojej kopalni diamentów

Wojciech Kozicki
02.10.2023  17:41
Katastrofa lotnicza w Afryce. Harpal Randhawa, właściciel RioZim zginął w wypadku lotniczym
Katastrofa lotnicza w Afryce. Harpal Randhawa, właściciel RioZim zginął w wypadku lotniczym Fot: Sven Andreas/East Nes/Panther Media

Katastrofa lotnicza. Słynny miliarder nie żyje. Jak podaje Wirtualna Polska, indyjski bogacz leciał z synem do ich kopalni diamentów.

Katastrofa lotnicza w Afryce. Indyjski miliarder Harpal Randhawa, właściciel RioZim, i jego syn znaleźli się wśród sześciu osób, które poniosły śmierć. Prywatny samolot rozbił się w pobliżu kopalni diamentów w południowo-zachodnim Zimbabwe.

Katastrofa lotnicza. Miliarder zginął z synem w samolocie

Jak podaje Wirtualna Polska, Harpal Randhawa był właścicielem RioZim, firmy wydobywczej produkującej złoto i węgiel, a także rafinującej nikiel i miedź. Wszyscy zginęli, gdy samolot Cessna 206 spadł w rejonie Zvamahande w Mashava.

Samolot Cessna 206, należący do RioZim, leciał z Harare do kopalni diamentów Murowa, gdy w piątek doszło do tragicznego zdarzenia. Jednosilnikowy samolot rozbił się w pobliżu kopalni Murowa Diamonds, której częścią jest RioZim

- informuje Wirtualna Polska.

Wstępnie podano, że przyczyna katastrofy lotniczej to usterka techniczna. Doszło do eksplozji samolotu w powietrzu. Zginęli pasażerowie i załoga - cztery ofiary to obcokrajowcy, a dwie pozostałe obywatelki Zimbabwe.

Biało-czerwony samolot Zcam, należący do Murowa Diamond Company (RioZim), wyleciał z Harare do kopalni o 6 rano i rozbił się około 6 km od Maszawy

- pisze wp.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje