18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra w Nepalu

Katastrofa samolotu. Szokujące WIDEO [+18]

Wojciech Kozicki
16.01.2023  10:15
Katastrofa lotnicza w Nepalu. Nagranie ze środka samolotu [WIDEO +18]
Katastrofa lotnicza w Nepalu. Nagranie ze środka samolotu [WIDEO +18] Fot: Krishna Mani Baral/Associated Press/East News, Facebook

Nepal i katastrofa lotnicza. W niedzielę rozbił się pasażerski samolot ATR 72 linii Yeti Airlines. Pojawiają się informacje o ogromnej liczbie ofiar śmiertelnych. Udostępniono też zdjęcia i wideo przedstawiające miejsce katastrofy lotniczej w Nepalu.

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Agencja Reutera podaje, że w niedzielę 15 stycznia rozbił się samolot pasażerski linii Yeti Airlines lecący z Katmandu do Pokhary. Wstępnie podano, że doszło do zapalenia samolotu, a następnie uderzył o ziemię. Jak podaje Gazeta.pl, maszyna rozpadła na kawałki podczas lądowania na międzynarodowym porcie lotniczym w Pokharze. Część samolotu znajduje się na zboczu wzgórza, a pozostała część wpadła do rzeki.

Rozbił się samolot w Nepalu. Katastrofa lotnicza

Na pokładzie znajdowały się 72 osoby, a jak na razie na miejscu katastrofy samolotu odnaleziono co najmniej 68 ciał. 14 zwłok czeka na wydobycie z miejsca katastrofy. Z informacji medialnych wynika, że ktoś mógł przetrwać katastrofę. Ranne osoby zostały zabrane do szpitala. Na miejscu pracują służby ratunkowe, wspomagane przez wojsko.

Kto był na pokładzie samolotu? Władze Nepalu podają, że spośród 72 osób, 4 to członkowie załogi. Rzecznik linii lotniczej Yeti Airlines Sudarshan Bartaula potwierdził, że w samolocie znajdowało się dziesięciu obcokrajowców. To obywatele takich krajów jak Indie, Korea Południowa, Australia, Argentyna, Francja, Irlandia oraz Rosja.

Yeti Airlines dysponowało flotą sześciu samolotów ATR 72-500. Maszyna ATR 72 to powszechnie używany dwusilnikowy samolot pasażerski, produkowany przez francusko-włoskie konsorcjum, obsługujący głównie trasy regionalne. Według Reutersa to najpoważniejsza katastrofa lotnicza w kraju od 30 lat, gdy w 1992 roku podczas podejścia do lądowania w Kathmandu rozbił się o wzgórze Airbus A300 Linii Pakistan International – informuje Polsat News.

Do internetu trafiły nagrania wideo z wnętrza samolotu, na których widać ostatnie chwile lotu przed katastrofą. Widać jak pojawia się ogień, samolot spada i uderza o ziemię.

Katastrofa samolotu w Nepalu [WIDEO +18]

logo Tu się dzieje