18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Katastrofa pod Rzymem. Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu [WIDEO]

07.03.2023  14:58
Wypadek we Włoszech - samoloty zderzyły się w locie
Wypadek we Włoszech - samoloty zderzyły się w locie Fot: barbacane/Shutterstock

Do strasznej tragedii doszło we Włoszech w okolicach Rzymu. Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu, a ich piloci zmarli. W sieci znajdziemy nagranie z wypadku.

W wypadku pod Rzymem, gdzie zderzyły się w powietrzu dwa samoloty, brały udział maszyny wojskowe, które należały do 60. Skrzydła Sił Powietrznych Włoch. Samoloty wykorzystywane były w celach szkoleniowych. Niestety, obaj piloci zmarli w wyniku tragicznego wypadku. Jedna z maszyn rozbiła się w polu, druga uderzyła w samochód, który stał niedaleko budynków mieszkalnych.

Do zdarzenia doszło około godziny 11 nad miejscowością Guidonia niedaleko Rzymu.

Straszne nagranie z katastrofy

W sieci pojawiło się nagranie z katastrofy, które znajdziecie na końcu artykułu. Widać na nim płonące samochód i szczątki samolotu.

Swoje kondolencje złożyła premier Włoch Giorgia Meloni.

Śmierć dwóch pilotów Sił Powietrznych, którzy zaginęli w katastrofie lotniczej w Guidonii, napełnia nas smutkiem. W imieniu rządu składam głębokie kondolencje i wyrazy bliskości rodzinom, współpracownikom i Siłom Powietrznym. Nasze modlitwy kierują się do nich

- napisała premier Włoch na Twitterze.

Samoloty, które zderzyły się w powietrzu to U-208. To lekkie, jednosilnikowe samoloty. Mogą przewozić do czterech pasażerów plus pilota. Ich maksymalna prędkość to 285 km/h.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także