18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ofiary mogły przeżyć?

Katastrofa samolotu w Moskwie. Rosjanie podają przyczynę pożaru

06.05.2019  08:51
Instagram
Instagram Fot: Katastrofa samolotu w Moskwie. Przyczyny

Samolot  SSJ-100 linii Aerofłot stanął w płomieniach na lotnisku w Moskwie. Rosyjska agencja Interfax podaje najbardziej prawdopodobną przyczynę katastrofy, w której zginęło 41 osób.

W niedzielę w Moskwie doszło do katastrofy lotniczej, w której zginęło 41 osób, a 12 kolejnych pozostaje rannych. Samolot SSJ-100 linii Aerofłot chwilę po starcie lądował awaryjnie na lotnisku Szeremietiewo. Na pokładzie doszło do pożaru.

Katastrofa samolotu w Moskwie

Katastrofa samolotu. Przyczyny

Świadkowie katastrofy podają, że maszyna miała już problem chwilę po starcie. Tuż po tym, jak wzbiła się w powietrze, zaczęła zataczać kręgi, po czym nagle straciła wysokość i z ogromną prędkością wróciła na lotnisko i uderzyła o płytę.  
Teraz agencja Interfax podaje wstępne doniesienia na temat przyczyn awaryjnego lądowania i pożaru. Rosjanie twierdzą, że w samolot musiał uderzyć piorun.

To jednak nie wszystko. Maszyna lądowała już 20 minut po starcie, więc zbiorniki na paliwo były pełne. Piloci stracili łączność z lotniskiem, nie mogli więc zrzucić paliwa nad Moskwą - nie mieli na to pozwolenia. Przez to łatwopalna substancja wylała się na płytę po uderzeniu maszyny i stanęła w płomieniach.

41 ofiar. Zginęli przez współpasażerów?

Agencja Interfax spekuluje także w sprawie ofiar katastrofy. Już teraz wiadomo, że część pasażerów w czasie akcji ratowniczej blokowała przejścia innym osobom. Wszystko przez umieszczone w lukach bagaże - podróżujący próbowali ratować swoje rzeczy osobiste, tym samym uniemożliwiając części współpasażerów szybkie wydostanie się z maszyny.

Przeczytaj więcej
Komentarze