18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja tonie

Katastrofa w Rosji. "Stan wyjątkowy, wielka ewakuacja" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
31.08.2023  10:13
Katastrofa naturalna w Federacji Rosyjskiej, powodzie po ulewnych deszczach
Katastrofa naturalna w Federacji Rosyjskiej, powodzie po ulewnych deszczach Fot: Twitter

Kataklizm pogodowy w Rosji. Jak podaje Radio ZET, w Kraju Nadmorskim w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym ogłoszono stan wyjątkowy. Powódź pustoszy Rosję jak w filmie katastroficznym.

Katastrofa w Rosji. Nie, tym razem nie chodzi o Putina. Przeciwko Rosji wystąpiła sama natura. Jak informuje Radio ZET, ulewne deszcze spowodowały gwałtowną powódź. Zalanych jest ponad 500 budynków. Rosyjskie służby wprowadziły stan wyjątkowo i zapowiedziano, że sytuacja ulegnie pogorszeniu.

Katastrofa w Rosji. Deszcze i powodzie niszczą domy

Sytuacja w Rosji jest dramatyczna. 34 osady w gminach Ussuryjsk, Krasnoarmejski, Pogranicznyj, rejonie Łazowskim i Olginskim oraz okręgu partyzanckim i chasańskim zostały przez wodę odcięte od świata. W 14 gminach regionu pod wodą znalazły się 73 budynki mieszkalne i 408 terenów przyległych. W ośmiu ośrodkach tymczasowego zakwaterowania przebywają 183 osoby, w tym 45 dzieci. 

Regionalny oddział rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych poinformował w czwartek, że na terenie 19 gmin Kraju Nadmorskiego zalanych zostało 516 budynków mieszkalnych i 1673 przyległych terenów- czytamy na radiozet.pl.

Ratownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji przeprowadzają ewakuację ludności cywilnej i wypompowują wodę z budynków. Powstają mosty łodziowe i trwa organizowanie pomocy humanitarnej.

Niestety, to dopiero początek dramatu, ponieważ według prognoz, poziom wody w większości rzek regionu będzie nadal przybierał. Meteorolodzy ostrzegają, że w rzekach wschodniego wybrzeża oraz w górnym biegu rzek centralnych regionów Kraju Nadmorskiego możliwe są gwałtowne podniesienia poziomu wody o 2,5 metra.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Kataklizm w Rosji. Domy zalane, deszcze niszczą kraj [WIDEO]

logo Tu się dzieje