18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płonie jeden z symboli Paryża

Katedra Notre Dame w ogniu [WIDEO]

15.04.2019  19:57
Katedra Notre Dame płonie
Katedra Notre Dame płonie Fot: Facebook/ Fox10Phoenix/scren

Katedra Notre Dame, jeden z najważniejszych zabytków Paryża stanęła, w płomieniach. Strażacy walczą z pożarem, który opanował dach świątyni.

Jeden z najważniejszych symboli Paryża i jednocześnie najpopularniejszych zabytków na świecie płonie. Sytuacja wygląda dramatycznie.

Katedra Notre Dame płonie

Pożar w katedrze Notre Dame wybuchł dzisiaj tuż przed godz. 19.00. Relacje z akcji strażaków udostępniają w mediach społecznościowych mieszkańcy Paryża i lokalne media. Na obrazach, które możemy oglądać, sytuacja wygląda naprawdę dramatycznie. Wysokie płomienie buchają z okolic dachu świątyni. Widzimy też, że zajęły już jego sporą część. Na miejscu trwa akcja gaśnicza. Teren wokół Notre Dame został ewakuowany, mimo to w okolicy zebrały się tłumy. Nie ma informacji o poszkodowanych lub ofiarach pożaru.

Z relacji mediów wiemy, że pożar prawdopodobnie wybuchł na strychu w odnowionej części katedry. W jego wyniku zawaliła się jedna z wieżyczek znajdujących się na tyłach świątyni. Nie wiadomo co wywołało pożar, ale na dachu katedry rozpoczął się niedawno remont. Może on mieć związek ze zdarzeniem.

Mehr Paryża Anna Hidalgo określiła ten dramat mianem "strasznego pożaru". Zaapelowała też do mieszkańców o stosowanie się do poleceń służb ratowniczych, które próbują uratować katedrę. Budowla ma ponad 850 lat i jest jednym z najważniejszych zabytków nie tylko we Francji, ale także na świecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze