18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cyrograf z Putinem?

Kim zapowiada rozbudowę arsenału nuklearnego

Wojciech Kozicki
28.09.2023  15:43
Korea Północna rozbudowuje arsenał nuklearny chociaż kryzys głodu niszczy kraj
Korea Północna rozbudowuje arsenał nuklearny chociaż kryzys głodu niszczy kraj Fot: MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO/KCNA VIA KNS

Korea Północna się zbroi. W kraju panuje kryzys głodu, zjadają psy, ludzie zabijają się za jedzenie. Tymczasem Kim Dzong Un zapowiedział rozbudowę arsenału nuklearnego. Zawarł pakt z Rosją i Putinem?

Piekło na ziemi? Korea Północna. Północnokoreańska agencja KCNA ogłosiła, że „Kim Dzong Un podkreśla potrzebę modernizacji i rozbudowy arsenału nuklearnego Korei Północnej”. Kim Dzong Un podczas Najwyższego Zgromadzenia Ludowego zdecydował, że władze reżimu zapisały status mocarstwa nuklearnego w konstytucji.

Korea Północna się zbroi. Kim Dzong Un straszy świat atomem

Północnokoreański reżim przyjął "kluczowy punkt porządku obrad dotyczący sformułowania polityki KRLD w zakresie sił jądrowych jako podstawowego prawa państwa". Kim Dzong Un zapowiedział modernizację i zwiększoną produkcję broni nuklearnej. Dodał, że silny arsenał nuklearny to podstawowe i priorytetowo prawo Korei Północnej.

Spasiony dyktator stwierdził, że rozbudowa arsenału ma pełnić funkcję odstraszającą wrogów. Media przypominają, że rok temu Pjongjang oficjalnie ustanowił prawo do stosowania wyprzedzających ataków nuklearnych w celu obrony własnej.

Pieniądze Korei Północnej. Kim Dzong Un zarabia na cierpieniu

Skąd Kim Dzong Un weźmie na to pieniądze? Modernizacja arsenału nuklearnego może mieć związek ze spotkaniem z Władimirem Putinem. Reżim czerpie też zyski m.in. z oszustw finansowych i prostytucji dziecięcej. Tymczasem w kraju panuje katastrofalny głód i dochodzi do zabójstw za jedzenie.

Korea Północna może poczynić w prosty sposób ogromne oszczędności. Wystarczy pozbyć się Kima. Dyktator je tak dużo, że aż strach!

Liderzy spotkali się na Kosmodromie Wostocznyj - najbardziej nowoczesnym porcie kosmicznym w Rosji, położonym na dalekim wschodzie kraju. Putin obiecał Kimowi pomoc w budowie satelit, nie wykluczył również negocjacji w kwestii zakupu koreańskiej broni

- informuje Polsat News.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje