18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Działa ruch oporu

Kolejna eksplozja na moście Krymskim! Rosjanie zostali uwięzieni

24.02.2023  16:25
Kolejna eksplozja ma moście Krymskim
Kolejna eksplozja ma moście Krymskim Fot: Benny Marty/Shutterstock

Jak informują rosyjskie media, ruch drogowy i kolejowy na moście Krymskim w kierunku rosyjskiego Krasnodaru został zatrzymany. W czwartek zostały uszkodzone tory kolejowe i trwają prace remontowe. „Z Krymu nie ma już ucieczki”, piszą ukraińskie media.

Rosyjskie media informują, że most Krymski został zamknięty, lecz rzekomo ruch ma zostać wznowiony jeszcze w piątek. Ukraińskie portale podają jednak, że „z Krymu nie ma już ucieczki”. Awaria torów, co istotne, jest wynikiem działania nieznanych sprawców, najprawdopodobniej powiązanych z ruchem oporu Atesz. Tory na moście zostały wysadzone.

Z powodu uszkodzeń ruch na odgałęzieniu został wstrzymany. W sumie zatrzymano trzy pociągi

- podał kanał Baza na Telegramie.

Na miejsce zdarzenia wysłano jednostki straży pożarnej i ratownictwa oraz grupę operacyjną republikańskiego szefa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, a także zespół naprawczy w transporcie kolejowym

- poinformowała RIA Nowosti.

Tory wysadził ruch oporu

Doradca szefa republiki ds. polityki informacyjnej Oleg Kriuczkow twierdzi jednak, że nie można potwierdzić informacji o eksplozji. Zamiast tego „nieznana osoba pocięła osiem metrów jednej z szyn”.

Natomiast Ukraiński Portal Wojskowy twierdzi, że za zamknięcie mostu i wysadzenie szyny odpowiadają członkowie ruchu oporu Atesz.

Z powodzeniem zburzono część torów kolejowych w rejonie wsi Posztowe, w pobliżu okupowanego Symferopola. Pociągi stoją, nikt już nigdzie nie jedzie i nic już nigdzie nie jest zabierane

- przekazuje grupa Atesz.

Na ten ruch oporu mają się składać Ukraińcy i Tatarzy krymscy. Grupa powstała we wrześniu ubiegłego roku. Atesz wziął też odpowiedzialność za wysadzenie samochodu na autostradzie z Sewastopola do Symferopola pod koniec stycznia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje