18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą kolejne ofiary?

Kolejne rekiny zbliżają się do ludzi! Zamknięto już plaże w Europie

29.06.2023  14:53
Rekiny w Hiszpanii. Zamknięto trzy plaże
Rekiny w Hiszpanii. Zamknięto trzy plaże Fot: Sergey Uryadnikov/Shutterstock, Piotr Matusewicz/East News

Jak podaje strona RadioZET.pl, zamknięto już trzy popularne plaże w Hiszpanii po tym, jak zaobserwowano zbliżające się rekiny. Eksperci informują, że obecność tych drapieżników w rejonie Katalonii jest coraz częstsza.

W hiszpańskiej Katalonii, położonej nad Morzem Śródziemnym, zaobserwowano u wybrzeży rekiny. Region ten jest jednym z najważniejszych turystycznie regionów Europy, który cechuje się wspaniałą historią oraz architekturą, a także cudownym klimatem. Tym gorsze są wieści o zamykanych plażach.

Na trzech katalońskich plażach wywieszono czerwone flagi w związku z tym, że zaobserwowano w ostatnim czasie rekiny przy wybrzeżu. Chodzi o plaże Martinenca, Marciel i Marjal w gminie Alcanar. Władze sądzą, że zaobserwowane zwierzęta należą do gatunku groźnego dla człowieka.

Rekiny w Europie. Zamykają plaże i wywieszają czerwone flagi

Dziennik „Diari de Tarragona” informuje, że świadek zobaczył u brzegu Alcanar żarłacza błękitnego. Choć zwierzę miało zostać zaobserwowane w piątek 23 czerwca, to jeszcze w środę wieczorem nad plażami powiewały czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli.

Jak informuje RadioZET.pl, rekiny są coraz częściej spotykane u wybrzeży Hiszpanii, głównie w Katalonii. W lipcu 2022 roku władze Barcelony musiały zamknąć aż pięć kąpielisk po tym, jak zobaczono tam drapieżniki, w tym groźnego ostronosa atlantyckiego.

Biolodzy oceniają, że częstsza obecność rekinów jest wynikiem tego, że szukają one nowych miejsc do żerowania. W ostatnim czasie świat obiegła wstrząsająca wieść o ataku rekina u wybrzeży popularnej wśród turystów Hurghady. Rekin pożarł wówczas Rosjanina.

Jak wiadomo, ataki rekinów nie są powszechną sytuacją w Egipcie. Uważam, że ten incydent nie powinien mieć wpływu na plany wyjazdowe turystów. Lokalne władze podjęły już odpowiednie działania i rekin został schwytany i zabity ze względów bezpieczeństwa. Dobrze jest korzystać ze zorganizowanych wycieczek w Egipcie, na których turyści mają możliwość pływania w bezpiecznych, sprawdzonych miejscach przeznaczonych do oglądania raf koralowych, pod nadzorem doświadczonego personelu - mówił wówczas właściciel platformy wycieczkionline.com w rozmowie z Radiem ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje