18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety, Rosjanie są sobą...

Koniec wojny bliski? "Szkic porozumienia u Putina"

Wojciech Kozicki
22.11.2022  17:48
Koniec wojny bliski? "Szkic porozumienia u Putina"
Koniec wojny bliski? "Szkic porozumienia u Putina" Fot: Shutterstock/Frederic Legrand - COMEO

Władimir Putin dostał szkic porozumienia z Ukrainą! Ujawniono treść porozumienia i warunki na których miałoby zostać zawarte. Czy na horyzoncie widać koniec wojny w Ukrainie? Niestety, próbować rozmawiać z Rosjanami jak z cywilizowanymi ludźmi, to jak świnię baletu uczyć.

Kiedy koniec wojny na Ukrainie? Okazuje się, że dzień przed rozpoczęciem szczytu G20 na Bali, Władimir Putin otrzymał ramy ewentualnej umowy z Ukrainą. Portal Ukraińska Prawda ujawnia, że zgodnie z dokumentem, Ukraina odzyskałaby kontrolę nad okupowanymi terytoriami na południu i wschodzie kraju, a ustalenie statusu Krymu zostałoby odsunięte na 7 lat.  

Miał być pokój, a spadały rakiety. Rosjanie wszystko zepsuli

W porozumieniu całkowicie wykluczono jakiekolwiek negocjacje Kijowa z Kremlem. Na jakiś czas miałyby zostać zawieszone starania Ukrainy o dołączenie do NATO. Rosja miałaby natychmiast zaprzestać ataków rakietowych.

Ukraińska Prawda podaje, że zdobyła te informacje od źródeł w amerykańskim wywiadzie. Twierdzi, że Putin otrzymał szkic porozumienia od jednego z „krajów pośredniczących” między Rosją i Ukrainą.

I co? I nic. Porozumienie już podobno trafiło do kosza, bo w trakcie szczytu G20 rosyjscy psychole rozpoczęli zmasowany atak rakietowy na Ukrainę.

Źródła serwisu przekazały, że taki układ miałby dla Rosji fundamentalne znaczenie w kontekście tak zwanej „spuścizny Putina”. "Umowa przewidywałaby zamrożenie wszelkich rozmów o statusie Półwyspu Krymskiego na siedem lat" - napisano. Na ten czas odroczono by również rozmowy o przystąpieniu Ukrainy do NATO – donosi Radio ZET.

Czytaj także