18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwycięstwo już blisko

Koniec wojny jeszcze w tym roku? Niezwykłe wieści po wizycie Bidena

21.02.2023  18:19
Kiedy koniec wojny w Ukrainie?
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Fot: Associated Press/East News

Prezydent Joe Biden niespodziewanie odwiedził Kijów i spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Jednym z poruszonych przez prezydentów tematów była kwestia końca wojny. Przywódcy dążą do tego, aby Ukraina wygrała konflikt jeszcze w tym roku.

Dziś na Ukrainie rozstrzyga się los światowego porządku opartego na zasadach, przewidywalności i humanitaryzmie. Rozmawiałem z prezydentem USA Joe Bidenem co robić, by jeszcze w tym roku wygrać rozpoczętą przez Rosję wojnę

- mówił Wołodymyr Zełenski w nagraniu z poniedziałku.

Tematem rozmów pomiędzy Wołodymyrem Zełenskim a Joe Bidenem była możliwość zakończenia wojny z Rosją jeszcze w tym roku. Omówiono sposoby działania i zdolności bojowe wojsk Ukrainy.

Znane są krok oraz działania, które musimy podjąć – tutaj najwięcej zależy od naszych żołnierzy na froncie – i nasze potrzeby z zakresy obronności. Nasi partnerzy dobrze o tym wiedzą, potrzebne jest tylko zdecydowanie

- powiedział Zełenski.

Joe Biden z wizytą w Kijowie

Prezydent Zełenski odniósł się także do tego, jak wielkie znaczenie miała wizyta prezydenta USA Bidena w Kijowie.

Dziś widziałem taką determinację u prezydenta Bidena i w USA. Dziękuję panu prezydentowi za tę wizytę i dyskusje, które przyniosły wiele korzyści

- ocenił prezydent Ukrainy.

Zełenski dodał też swoje podziękowania dla Joe Bidena oraz dla całego narodu amerykańskiego. Ocenił także, że Ukraina i USA są „prawdziwymi sojusznikami”, a sojusz ten „wzmacnia świat”.

Joe Biden opuścił już Ukrainę i przebywa obecnie w Polsce. O 17:40 wygłosił przemówienie na Zamku Królewskim w Warszawie. W Kijowie zapowiedział natomiast nową transzę pomocy militarnej dla Ukrainy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje