18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Życie w Korei Północnej

Kim Dzong Un zakazał samobójstw. "Będą kary"

Wojciech Kozicki
07.06.2023  15:48
Korea Północna. Kim Dzong Un zakazał samobójstw. "Będą kary"
Korea Północna. Kim Dzong Un zakazał samobójstw. "Będą kary" Fot: Lee Jin-man/Associated Press/East News

Korea Północna. Trwa kryzys głodu, a kraj odnotowuje gwałtowny wzrost liczby samobójstw. Kim Dzon Un wydał rozporządzenie i oficjalnie zakazał popełniania samobójstw. Zapowiada kary za odebranie sobie życia.

Korea Północna zmaga się z kryzysem żywnościowym. Radio Free Asia ujawnia, że spowodował wzrost liczby samobójstw nawet o 40%. Kim Dzong Un postanowił oficjalnie walczyć z samobójcami, wydając zakaz odbierania sobie życia.

Korea Północna walczy z samobójstwami. Kim Dzon Un zapowiada kary

Kim Dzong Un ogłosił, że samobójstwo to „akt zdrady socjalizmu i zdrada państwa”. Lokalne samorządy mają natychmiast podjąć działania, by zmniejszyć liczbę samobójstw w Korei Północnej. Rodziny samobójców od tej pory mogą  trafić do więzienia, więc… rodziny zabijają się całymi grupami!

Nakazał lokalnym samorządom natychmiastowe podjęcie środków zapobiegawczych. Reguły zostały opracowane podczas nadzwyczajnych spotkań w każdej prowincji Korei. RFA informuje, że dyktator praktycznie zakazał samobójstw

- informuje O2.pl.

Urzędnik z Korei Północnej ujawnił, że większość samobójstw spowodowana jest skrajną biedą i głodem. Opisał przypadek 10-letniego chłopca, który mieszkał z babią po tym, gdy jego rodzice zmarli z głodu. W końcu on i babcia popełnili samobójstwo zjadając trutkę na szczury.

Tymczasem Kim Dzong Un zmaga się z potworną nadwagą. Ujawniono, że objada się jak szalony i waży już 140 kilogramów. Jednocześnie w kraju panuje taki głód, że ludzie mordują się za jedzenie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Źródło: O2.pl, Radio Free Asia

logo Tu się dzieje