18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowoczesne technologie

Kościół idzie z duchem czasu. Nie masz na tacę? Zapłać kartą!

16.07.2019  11:10
Kościół idzie z duchem czasu. Nie masz na tacę? Zapłać kartą!
Kościół idzie z duchem czasu. Nie masz na tacę? Zapłać kartą! Fot: MONKPRESS/East News

Nowoczesne formy płatności wkraczają do kościołów. Odwieczne: "nie mam na tacę" zostało wyeliminowane - można bowiem zapłacić kartą. 

Myśleliście, że to odległe si-fi? Nie, nic z tych rzeczy! Pierwsi z duchem czasu ruszyli węgierscy duchowni, którzy umożliwili swoim wiernym płatności kartą w ramach ofiary.  

Nie masz na tacę? Zapłać kartą!

W kościele pod wezwaniem Serca Jezusowego w Budapeszcie można już płacić kartą! Nie, to nie żart. W poniedziałek portal Origo.hu poinformował, że nowoczesny sposób zbierania „tacy” odbywa się przez automat nazwany AutoMateuszem. 

Ta sprytna nazwa pochodzi od imienia apostoła, który był poborcą ceł i podatków. W ciągu pierwszego weekendu funkcjonowania systemu, skorzystało z niego aż 150 osób.

Podczas takiej transakcji, uczestnik mszy może na AutoMateuszu wybrać jedną z trzech sum – 500, 1000 lub 3000 forintów (6, 5, 13 lub 39 złotych). Myślicie, że to się naprawdę przyjmie?

Teraz nie będzie już można mówić, że nie ma się drobnych - nową wymówką będzie jedynie zapomnienie całego portfela. Chociaż... może niedługo płatność telefonem też będzie w kaplicach realna? 

Przeczytaj więcej
Komentarze