18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zrobił to podczas ostatniego namaszczenia

Ksiądz molestował chorą w hospicjum?

24.03.2019  12:23
Ksiądz Gerold Langsch oskarżony o molestowanie - miał obmacywać kobietę podczas ostatniego namaszczenia
Ksiądz Gerold Langsch oskarżony o molestowanie - miał obmacywać kobietę podczas ostatniego namaszczenia Fot: Youtube.com

Kapelan Gerold Langsch pracował w hospicjum w Teksasie. Został jednak zatrzymany przez policję, ponieważ chora kobieta zeznała, że ją molestował. 75-letni ksiądz miał dopuścić się napaści seksualnej podczas ostatniego namaszczenia.

Jak informuje Fox News, ksiądz Gerold Langsch został wezwany do kobiety chorej na cukrzycę u której zdiagnozowano poważne powikłania. Duchowny miał dotykać jej piersi i szarpać za sutek. Próbował również włożyć jej rękę w majtki. Zeznała później policjantom, że czuła się jak „brudny i ohydny kawałek mięsa”.

Zarzuty dla księdza

Jak podaje CBS News, ksiądz może zostać skazany na rok więzienia i karę w wysokości 4 tys. dolarów. Obecnie przebywa na wolności, bo wpłacił 15 tys. dolarów kaucji.

Diecezja w Austin oświadczyła, że już go wydaliła. Jej władze chcą współpracować z policją, by wyjaśnić sprawę. Śledztwo opóźnia się jednak ze względu na zły stan zdrowia 60-letniej poszkodowanej.

Zobacz także

Ksiądz molestował podczas ostatniego namaszczenia w hospicjum?

Ksiądz Gerold Langsch oskarżony molestowanie - miał obmacywać kobietę podczas ostatniego namaszczenia
Ksiądz Gerold Langsch oskarżony molestowanie - miał obmacywać kobietę podczas ostatniego namaszczenia Fot: Austin Police Department
Czytaj także
Przeczytaj więcej