18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostrzeżenie przed terrorem

Lider ISIS przemówił. Straszy Europę atakami islamistów [WIDEO]

30.04.2019  08:52
Lider ISIS zapowiada ataki w Europie
Lider ISIS zapowiada ataki w Europie Fot: Twitter/Printscreen

Samozwańczy lider Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi po raz pierwszy od pięciu lat opublikował nagranie ze swoim udziałem. Przez 40 sekund rozprawia o walce przeciwko "krzyżowcom".

Przywódca ISIS milczał przez 5 ostatnich lat, jednak sytuacja ta zmieniła się diametralnie w poniedziałek. To wtedy media obiegło nagranie z jego udziałem, a świat zamarł w przerażeniu.

Lider ISIS pochwala ataki na Sri Lance

Na krótkim, kilkudziesięciostronicowym nagraniu Abu Bakr al-Baghdadi siedzi po turecku oparty o ścianę, rozmawia z innymi islamistami (wszyscy prócz niego mają zasłonięte twarze) i rozprawia o wojnie z "krzyżowcami". W swoim wystąpieniu zapowiedział między innymi zemstę za zabicie i więzienie jego bojowników.

Jedną z form odwetu miały być ostatnie ataki na kościoły na Sri Lance. Zamachy te przywódcza ISIS w swoim nagraniu pochwalił i oznajmił, że to zemsta za odbicie ostatniego bastionu Państwa Islamskiego: Baghouz.

ISIS zapowiada ataki w Europie

Abu Bakr al-Baghdadi zapowiedział także zwiększenie działalności IS w Europie. Celem ataków terrorystycznych islamistów mają być głównie Francja i jej sojusznicy.

Przeczytaj więcej
Komentarze