18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga zagrożenie dla 2 mld ludzi! "Kryzys klimatyczny jakiego sobie nie wyobrażacie”

Redakcja
06.02.2019  13:55
Topnienie lodowców w Himalajach i nadchdozaca katastrofa ekologiczna. Ocieplenie klimatu doprowadzi do tragedii. Rzeki w Azji stracą źrodła, będą powodzie
Topnienie lodowców w Himalajach i nadchdozaca katastrofa ekologiczna. Ocieplenie klimatu doprowadzi do tragedii. Rzeki w Azji stracą źrodła, będą powodzie Fot: Pixabay.com, HIMALAJE - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Lodowce w Himalajach to poważne zagrożenie dla ludzkości. Topnienie postępuje coraz szybciej. Wkrótce nie pomoże już nawet ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Springer Link i szokujący raport. Topnienie lodowców w Himalajach to zagrożenie życia dla 2 miliardów ludzi. Katastrofa jest już nie do zatrzymania. Philippus Wester z International Centre for Integrated Mountain Development (ICIMOD) zapowiedział „kryzys klimatyczny jakiego sobie nie wyobrażacie”.

Topnienie lodowców - powodzie i nie tylko

Jak podaje theguardian.com, raport to efekt 5-letniej pracy 200 badaczy. Ostrzegają, że głównym niebezpieczeństwem wcale nie są powodzie. Lodowce to źródło wody dla 250 milionów ludzi z tamtego regionu. Zasilają rzeki istotne dla gospodark Chin, Indii i Pakistanu.

Jeśli znikną źródła wody w Himalajach, rzeki „osłabną". Będzie to miało wpływ na tamy i wytwarzanie prądu. Ucierpią także pola uprawne skupione w pobliżu rzek, a tym samym będzie brakować żywności.

Globalne ocieplenie

Wester uważa, że nawet jeśli już teraz podejmiemy zdecydowane działania i spowolnimy globalne ocieplenie oraz zmniejszymy emisję dwutlenku węgla, to do 2100 roku i tak zniknie ok. 36 procent lodowców z „trzeciego bieguna”. W niebezpieczeństwie nadal będą miliony ludzi.

 

Himalaje

Lodowce w Himalajach i niebezpieczne topnienie wiecznej zmarzliny:

logo Tu się dzieje