18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zjadł surowego ziemniaka?

Łukaszenka został otruty przez Putina?! „Krew płynęła z nosa, dziąseł”

06.06.2023  21:08
Alaksandr Łukaszenka otruty?
Alaksandr Łukaszenka otruty? Fot: Pool Reuters/Associated Press/East News

Białoruski opozycjonista Walerij Cepkała podaje informację, że Alaksandr Łukaszenka cierpi na poważne objawy, które przypominają te, które pojawiają się przy otruciu.

Wirtualna Polska podaje słowa Walerija Cepkały, wedle którego Alaksandr Łukaszenka, dyktator Białorusi, jest w koszmarnym stanie zdrowotnym. Co więcej, objawy mają przypominać te przy otruciu. Wcześniej ten sam opozycjonista informował, że Łukaszenka został przetransportowany do szpitala w stanie krytycznym. Wówczas jednak nie udało się potwierdzić jego informacji.

Następnie pojawiły się doniesienia, że Łukaszenka jednak trafił do Mińska po tym, jak nabawił się problemów zdrowotnych podczas odwiedzin w Moskwie.Zabiegi pod narkozą są ryzykowne. Można się z nich nie obudzić”, komentował wówczas w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Łatuszka, inny białoruski opozycjonista.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Alaksandra Łukaszenki. Został otruty przez Putina?

Walerij Cepkała przekazał kolejne wieści o stanie zdrowia Alaksandra Łukaszenki, choć nie są one potwierdzone.

Pacjent odczuwał nudności i wymioty. Oprócz tych objawów krew płynęła z nosa, dziąseł, a na skórze występowały punktowe wylewy. Biorąc pod uwagę historię z Nawalnym, Skripalem i Litwinienką, objawy mogą budzić liczne spekulacje na temat otrucia. Sytuację komplikowało dodatkowo to, że trafił do szpitala po zaplanowanej kolacji z Putinem. Pilnie zebrano najlepszych lekarzy w Moskwie, aby uratować mu życie

- twierdzi Cepkała.

Według opozycjonisty lekarze zdiagnozowali u dyktatora zespół rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC). Jak pisze WP, choroba ta charakteryzuje się zaburzeniami krzepnięcia krwi. Podobno Łukaszenka odczuwa także duszność, zimne poty, ból i obrzęk nóg oraz klatki piersiowej.

Teraz jest dla Zachodu kluczowy czas na podjęcie zdecydowanych działań, biorąc pod uwagę szansę na demokrację na Białorusi po trzech dekadach

- dodaje Cepkała.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje