18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wierni ISIS zamordowali turystki z Europy. W telewizji cenzura

Redakcja
28.12.2018  13:53
Turystyki ze Skandynawii i morderstwo w Maroko, jedna miała odciętą głowę. Szwedzka telewizja stawia jednak na cenzurę. Polityczna poprawność w mediach?
Turystyki ze Skandynawii i morderstwo w Maroko, jedna miała odciętą głowę. Szwedzka telewizja stawia jednak na cenzurę. Polityczna poprawność w mediach? Fot: Twitter.com

Maroko.Brutalne zabójstwo turystek w ubiegłym tygodniu wstrząsnęło opinią publiczną. Na południe od Marrakeszu znaleziono wówczas zwłoki 24-letniej Dunki Louisy Vesterager i 28-letniej Norweżki Maren Ueland. Jedna z nich miała obciętą głowę.

Okazało się, że mordercy byli powiązani z Państwem Islamskim. Przed odebraniem kobietom życia złożyli przysięgę wierności. Potwierdza to nagranie wideo, które trafiło do sieci. Premier Danii Lars Lokke Rasmussen ich czyn określił jako akt terrorystyczny.

ZOBACZ TEŻ: Groźni islamiści wychodzą z więzień w Europie. Rośnie ryzyko ataków

Zatrzymano kilkunastu podejrzanych. Morderstwo miało być „odwetem  za śmierć braci z Haji w Syrii”. Głowy turystek zbrodniarze określili jako „głowy wrogów Boga”. Jak informuje AFP, jeden z podejrzanych o bezpośredni udział w morderstwie miał planować atak terrorystyczny.

Cenzura i polityczna poprawność

Jak podaje radiozet.pl, szwedzka telewizja SVT wyemitowała materiał o zamordowanych turystkach. Nie wspomniano jednak słowem, że w sprawę było zamieszane Państwo Islamskie. Podano jedynie informację o ranach na szyi zadanych nożem, a nie o odciętej głowie.

Zaapelowano także, ale nie udostępniać w internecie filmu z egzekucji. Media podają, że matka jednej z ofiar otrzymuje wideo i zdjęcia zamordowanej córki.

ZOBACZ TEŻ: Al-Kaida planuje zamachy na samoloty w Europie. Mają nowe metody ataków

Zamordowane turystyki w Maroku:

Przeczytaj więcej
Komentarze