18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Matka i jej dwie córki zagłodziły się na śmierć

Malwina Kossela
24.05.2019  10:26
Matka i jej dwie córki zagłodziły się na śmierć
Matka i jej dwie córki zagłodziły się na śmierć Fot: AMELIE-BENOIST / BSIP/EAST NEWS

Matka i jej dwie córki bliźniaczki zagłodziły się na śmierć. Policja bada szczegóły sprawy - pewne jest jednak, że to właśnie głód zabił trzy kobiety.

Do tragedii doszło w Wiedniu. Policja odkryła w mieszkaniu pewnej rodziny zwłoki 45-letniej matki i jej dwóch 18-letnich córek bliźniaczek. Według ustaleń służb kobiety zmarły śmiercią głodową. Sprawa jest przerażająca - w XXI wieku nie powinny zdarzać się takie tragedie.

Niestety, głód dla trzech kobiet okazał się tragiczny w skutkach. Najprawdopodobniej przyczyną tej tragedii była choroba psychiczna 45-latki.

Matka i jej dwie córki zagłodziły się na śmierć

Wedle ustaleń - zgon denatek nastąpił na początku maja lub pod koniec kwietnia. Rodzina żyła w izolacji i nie utrzymywała kontaktów z sąsiadami, dlatego dość długo nikt nie zwrócił uwagi na to, że matka i jej córki nie pojawiają się w przestrzeni publicznej. Jak się okazuje, służby wiedziały, że kobieta boryka się z problemami finansowymi, jednak nie podjęły żadnych kroków, by jakoś jej pomóc.

Gdy dwie 18-latki gdy osiągnęły pełnoletniość - przestały chodzić do szkoły, gdyż w Austrii nie ma już takiego obowiązku dla osób dorosłych. Nikt nie zainteresował się ich losem, a jest wielce prawdopodobne, że chora matka wywarła na dziewczęta silny wpływ i najprawdopodobniej... dobrowolnie zagłodziły się one na śmierć.

Wstępne badania toksykologiczne nie wykazały jakichkolwiek śladów otrucia. W najbliższych tygodniach zostaną jeszcze przeprowadzone badania szczegółowe - powiedział policyjny rzecznik Patrick Maierhofer.

Wykluczono, by do śmierci kobiet przyczyniły się osoby trzecie. Nic nie wskazuje również na to, że ktoś je więził czy przetrzymywał w mieszkaniu siłą. Badana toksykologiczne wyeliminowały otrucie.

Trudno sobie wyobrazić horror, który rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami. Nie da się ukryć, że kobiety raczej nie zmarły jednocześnie, a więc prawie na pewno, któraś z nich przez jakiś czas mieszkała z dwoma martwymi ciałami, zanim sama umarła. Rozmiary tej makabry są niewyobrażalne. 

Czytaj także