18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kwarantanna w kraju

Dżuma wróciła. Może wybuchnąć epidemia

Wojciech Kozicki
08.05.2019  12:53
Medycyna naturalna okazała się zabójcza - może wybuchnąć epidemia dżumy
Medycyna naturalna okazała się zabójcza - może wybuchnąć epidemia dżumy Fot: BookingAdviser.net

Cała Mongolia jest w niebezpieczeństwie i grozi jej epidemia dżumy. Wszystko przez to, że para Mongołów z rejonu bajanolgijskiego przy rosyjskiej granicy zjadła surowego świstaka. Byli pewni, że jego mięso ma zdrowotne właściwości, ale teraz może zachorować cały kraj.

W tym przypadku medycyna naturalna okazała się zabójcza, a świstak zjedzony na surowo był ostatnim posiłkiem pary Mongołów. Małżeństwo chciało sobie lepsze zdrowie, ale zmarli na dżumę, którą świstaki przenoszą w tamtym regionie. Jak podaje dailymail.co.uk, kobieta była w ciąży. Osierocili czwórkę dzieci.

Zobacz także

Mongolia, świstaki i dżuma

Theguardian.com ostrzega, że problem jest poważny, bo smakosze świstaków mieli kontakt z ponad 100 osobami i nie wiadomo, czy kogoś zarazili. Cała zachodnia część regionu bajanolgijskiego w Mongolii została 6 maja objęta prawie tygodniową kwarantanną, by nie wybuchła epidemia dżumy. Ulice opustoszały, a ludzie boją się wychodzić z domów. Ponad 158 osób jest pod obserwacją medyczną.

Turyści zagrożeni chorobą

Zagrożona jest nie tylko Mongolia. Zmarli mieli kontakt także z turystami z Korei Południowej, Kazachstanu i Szwajcarii. Zostali powiadomieni o zagrożeniu i otrzymali zakaz wyjazdu z Mongolii. W sieci pojawiły się zdjęcia sosób w specjalnych skafandrach, które weszły na pokład samolotu, gdzie mogli znajdować się zarażeni.

Medycyna naturalna

Media podają, że to nie pierwszy i zapewne nie ostatni przypadek wykorzystywania w Mongolii świstaków w medycynie naturalnej i zarażenia się dżumą. US National Center for Zoonotic Disease podaje, że każdego roku przynajmniej 1 osoba zaraża się w tym kraju dżumą po zjedzeniu świstaka.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze