18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczne odkrycie

Myśleli, że to ciąża. Lekarz wyjął z jej brzucha guz o wadze 7 niemowląt

07.06.2019  11:57
Myśleli, że to ciąża. Lekarz wyjął z jej brzucha guz o wadze 7 niemowląt
Myśleli, że to ciąża. Lekarz wyjął z jej brzucha guz o wadze 7 niemowląt Fot: imago stock&people/EAST NEWS

28-latka zaczęła nagle przybierać na wadze. Lekarz był przekonany, że jest ona w ciąży. Jednakże w brzuchu kobiety znajdowało się coś strasznego.

28-letnia Keely Favell w 2014 roku zaczęła nagle przybierać na wadze. Młodej kobiecie stopniowo rósł szczególnie brzuch. Od zawsze miała problemy z wagą, dlatego początkowo się tym nie przejęła.

Myśleli, że to ciąża... 

Zawsze miałam problemy z nadwagą, ale w ciągu ostatnich kilku lat stopniowo zaczął powiększać się mój brzuch. Działo się to tak wolno, że nie wiedziałem, że coś jest nie tak - mówiła Keely Favell w rozmowie z BBC.

W 2016 roku zemdlała w pracy i to skłoniło ją do wizyty u lekarza. Ten orzekł, że kobieta jest w ciąży. Nie można mu się dziwić - w tamtym okresie faktycznie wyglądała, jakby była w dziewiątym miesiącu. Lekarz nie zmienił zdania nawet, kiedy ciążę wykluczyły badania krwi. Ostatecznie jednak Keely została skierowana na USG. Tam na jaw wyszła przerażająca prawda.

Leżałam na łóżku, gdy radiolog przesuwała sondę po moim brzuchu. Nagle zobaczyłem, że jej oczy rozszerzają się z przerażenia, ale ekran był czarny. Jedno spojrzenie na jej twarz powiedziało mi wszystko - coś było nie tak. W końcu powiedziała, że musi to skonsultować z innym lekarzem. Zaczęłam panikować, byłam sparaliżowana strachem  - relacjonowała Keely.

Zatrważająca prawda

Przerażeniu radiolog nie można się dziwić. Okazało się bowiem, że w brzuchu kobiety znajduje się gigantyczna torbiel jajnika. Przez lata osiągnęła zatrważającą wagę 26 kg - tyle mniej więcej waży 7 niemowląt. Trudno sobie nawet wyobrazić, jakie katusze przechodziła Keely.

Z taką naroślą zwykłe czynności, takie jak prowadzenie samochodu czy wchodzenie po schodach stało się dla mnie koszmarem. Pozbycie się tej narośli uczyniło moje życie znowu normalnym - cieszy się Favell.

Dopiero po operacji wróciła do normalnego życia.

Czytaj także