18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko na oczach pasażerów

Napad na lotnisku: ukradli prawie 2 miliony euro

10.04.2019  18:50
Zuchwała kradzież na lotnisku w Albanii. Sprawcy ukradli 2 miliony euro
Zuchwała kradzież na lotnisku w Albanii. Sprawcy ukradli 2 miliony euro Fot: Wikipedia

Uzbrojeni sprawcy napadli na konwój pieniędzy na lotnisku. Wszystko wyglądało jak wyjęte z filmu akcji. Ukradli ok. 2 milionów euro.

Do zdarzenia doszło na lotnisku w Tiranie, w Albanii. Nieznani sprawcy wjechali na płytę lotniska i zaatakowali osoby, które ładowały na pokład samolotu pasażerskiego transport pieniędzy. Był pościg, strzelanina i spektakularna ucieczka z pieniędzmi.

Ukradli 2 miliony euro

Napastnicy byli uzbrojeni i działali bardzo dynamicznie. Musieli też doskonale wiedzieć o transporcie pieniędzy i znać godzinowy rozkład działań. Najpierw wdarli się na płytę lotniska, następnie sterroryzowali bronią obsługę samolotu i konwojentów, którzy mieli strzec ładunku, po czym ukradli transport pieniędzy. Wszystko rozegrało się na oczach pasażerów, którzy obserwowali zajście z okien samolotu austriackich linii Austrian Airlines. To właśnie tą maszyną pieniądze miały dotrzeć z Albanii do Austrii. Według informacji, jakie podaje „Interia”, w skradzionych workach mogło być nawet 2 miliony euro.

Strzelanina na lotnisku

Chwilę po tym jak napastnicy zapakowali pieniądze do samochodu i odjechali, zostali ostrzelani przez policjantów, którzy próbowali ich zatrzymać. W wyniku strzelaniny zginął jeden z rabusiów, którego ciało napastnicy wyrzucili z pędzącego samochodu prosto na płytę lotniska. Pozostałym udało się uciec.

Przeczytaj więcej
Komentarze