18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Putina?

„Niektórzy już znają nazwisko osoby, która będzie po Putinie”

27.01.2023  11:00
Kto po Putinie?
Kto po Putinie? Fot: Free Wind 2014/Shutterstock

Jak czytamy w Wirtualnej Polsce, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow przekonuje w ukraińskiej telewizji, że otoczenie Putina już zdaje sobie sprawę z tego, że wojna jest dla Rosji przegrana.

Rosja nie ma już szans na zwycięstwo w wojnie z Ukrainą i otoczenie Putina zdaje sobie z tego sprawę, przekonuje Ołeksij Daniłow w telewizji. Dlatego, jego zdaniem, już trwają poszukiwania nastepcy.

Kwestia Putina w Rosji jest prawie zamknięta. Niektórzy już znają nazwisko osoby, która tam będzie po Putinie

- mówi sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego w stacji Kanał24.

Kto po Putinie?

Ołeksij Daniłow twierdzi, że ukraińskie władze mają swoje informacje i przypuszczenia na temat tego, kto zastąpi Władimira Putina. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów.

Zaznaczył, że sytuacja Putina uległa drastycznej zmianie w związku z sytuacją na froncie i niepowodzeniami wojennymi.

Przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę na pełną skalę Rosjanom prawie udało się przekonać cały świat, że Ukraina się nie ostoi. Teraz Ukraińcy udowodnili na polu bitwy, że są w stanie obronić swoją niepodległość i wolność

- mówił Ołeksij Daniłow.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy stwierdził także, że decyzja o przekazaniu Kijowowi czołgów jest „historyczna”, a kolejne szantaże nuklearne ze strony Kremla pokazują na ich słabość.

Jeśli chodzi o broń nuklearną, w moim przekonaniu Rosja jej nie użyje. Mogą nacisnąć „czerwony przycisk”, ale ta broń zadziała dokładnie tam, gdzie oni są

- mówił Daniłow, dodając, że kraje partnerskie Rosji nie pozwoliłyby na użycie broni jądrowej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także