18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wodne niebezpieczeństwo

Zabójcza, mięsożerna bakteria w Bałtyku. Kobieta nie żyje

09.08.2019  12:23
Zabójcza, mięsożerna bakteria w Bałtyku. Kobieta nie żyje
Zabójcza, mięsożerna bakteria w Bałtyku. Kobieta nie żyje Fot: Shutterstock

Kobieta zażyła kąpieli w Bałtyku i zaraziła się groźną bakterią. Lekarzom nie udało się jej uratować. To piąta podobna ofiara w tym roku.

Kąpiel w Morzu Bałtyckim może być zabójcza. W Niemczech zmarła kobieta, która zaraziła się w wodzie bakterią Vibrio vulnificus. Informację tę potwierdził dyrektor Krajowego Urzędu Zdrowia i Spraw Socjalnych Meklemburgii-Pomorza Przedniego Heiko Will.

Kobieta była podobno osobą należącą do grupy ryzyka - dlaczego? Nie wiadomo.  Nie ma też informacji o tym, skąd pochodziła i gdzie zażyła zabójczej kąpieli - podaje PAP.

Mięsożerna bakteria w Bałtyku

Vibrio vulnificus - przecinkowce - to bakterie typowe dla tropików, jednak od kilku lat, przez ocieplenie klimatu, pojawiają się także w Bałtyku - podaje zdrowie.radiozet.pl.

Gdy temperatura wody przekroczy 20 stopni Celsjusza, mnożą się w zatrważającym tempie. Dla niektórych ludzi mogą być śmiertelnym zagrożeniem! Osoby o osłabionej odporności - w tym dzieci, ludzie starsi czy przewlekle chorzy - powinny szczególnie na siebie uważać. Przecinkowce mogą doprowadzić nawet do sepsy i śmierci!

Co zrobić, by nie zarazić się niebezpieczną bakterią? Najlepiej nie korzystać z dobrodziejstwa kąpieli w morzu Do ludzkiego organizmu przecinkowce dostają się przez rany - nawet małe zadrapanie może być niebezpieczne! Co gorsza, zarażone nimi mogą być także morskie zwierzęta, więc bakterię możemy złapać nawet jedząc rybę czy owoce morza!