18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści na wolności

Niemcy "zgubili" 160 bojowników ISIS. Będą zamachy?

25.06.2019  16:44
Terroryści w Europie - Niemcy "zgubili" 160 bojowników ISIS
Terroryści w Europie - Niemcy "zgubili" 160 bojowników ISIS Fot: Facebook

Słynny niemiecki porządek to już tylko frazes. Rząd federalny tego kraju przyznał się do „wpadki”, która może wkrótce mieć makabryczne konsekwencje. Służby zgubiły niemieckich bojowników ISIS, którzy pozostają na wolności i mogą wkrótce zacząć zabijać.

Niemcy w nieudolny sposób walczą z terroryzmem. Okazuje się, że monitorowanie podejrzanych osób na terenie tego kraju nie idzie rządowi za dobrze. „Zgubiło się” 160 osób mogących być niebezpiecznymi bojownikami ISIS. Wiadomo, że te osoby były w Iraku i Syrii, by wspierać Państwo Islamskie.

Podejrzani prawdopodobnie uciekli na Bliski Wschód i tam rozpłynęli się w powietrzu. „Die Welt” ostrzega jednak, że wkrótce mogą wrócić do Europy. Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych próbuje uspokajać obywateli, że większość podejrzanych zginęła w walce. Zapewnia również, że wystawiono listy gończe, co ma uniemożliwić ewentualny powrót do Europy.

Opozycja nie wierzy w zapewnienia rządu i twierdzi, że nie ma żadnego planu jak radzić sobie z potencjalnym zagrożeniem, a służby nie są w stanie odnaleźć osób współpracujących z terrorystami.

Terroryści ISIS w Europie

Posłanka FDP Linda Teuteberg zwraca uwagę, że w Niemczech przebywa obecnie ponad 200 osób wspierających ISIS, które wróciły z walk na Bliskim Wschodzie. Zasugerowała, by poszerzyć kompetencje służb, aby mogły prowadzić zagraniczne śledztwa w sprawie zbrodni wojennych. Ostrzega również, że europejskie granice są nieszczelne i bojownicy ISIS dostaną się na Stary Kontynent.

Ujawniono przy okazji, że od 2013 roku aż 1030 osób wyjechało z Niemiec, by walczyć dla ISIS. Do kraju często wracają ich dzieci, a rząd uznaje je wówczas za „niewinne ofiary wojny”.

Przeczytaj więcej
Komentarze