18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

atak na świątynię

37-latek próbował podpalić katedrę. Miał ze sobą kanistry benzyny

18.04.2019  11:24
37-latek próbował podpalić katedrę św. Patryka w Nowym Jorku
37-latek próbował podpalić katedrę św. Patryka w Nowym Jorku Fot: Wikipedia

37-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Nowym Jorku. Mieszkańca New Jersey przyłapano na próbie podłożenia ognia w katedrze świętego Patryka.

Po wielkim pożarze katedry Notre Dame w Paryżu, media obiegła kolejna szokująca wiadomość. W środę policja w Nowym Jorku zatrzymała mężczyznę, który planował podpalić inną świątynię.

37-letni profesor filozofii Marc Lamparello został przyłapany na próbie wejścia do katedry św. Patryka na Manhattanie z dwoma siedmiolitrowymi kanistrami benzyny, podpałką w płynie i zapalniczką. Do zdarzenia doszło około godziny 20 czasu lokalnego.

Profesor filozofii czeka na zarzuty

Marc Lamparello zaparkował swój samochód nieopodal świątyni, przez pewien czas spacerował wokół niej po czym wrócił do samochodu po materiały łatwopalne - czytamy w NBC New York.

Wejście do katedry udaremnił mu ochroniarz, który zaalarmował policję. Mundurowi zatrzymali niedoszłego podpalacza gdy próbował odjechać spod katedry.

37-latek został przesłuchany i jak twierdzą śledczy - jego zeznania są bardzo niespójne. Mężczyzna twierdził, że skończyła mu się benzyna i próbował przejść przez katedrę na ulicę obok. Tymczasem już wiadomo, że bak w jego samochodzie był pełny.

Katedra św. patryka w Nowym Jorku
Katedra św. patryka w Nowym Jorku
Przeczytaj więcej
Komentarze