18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalny mord jak z horroru

Odcięli zakonnicy głowę. Od lat pomagała dzieciom

Wojciech Kozicki
22.05.2019  07:42
Morderstwo jak z horroru - odcięli głowę zakonnicy chociaż pomagała dzieciom
Morderstwo jak z horroru - odcięli głowę zakonnicy chociaż pomagała dzieciom Fot: Twitter.com

Brutalne morderstwo w Afryce. Zakonnica, która przez 23 lata pomagała pokrzywdzonym dzieciom, została znaleziona bez głowy. W sprawie pojawia się wątek handlu ludzkimi organami.

Zakonnica Inés Nieves Sancho miała 77 lat i pomagała najbardziej potrzebującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Berbérati. W nocy z 19 na 20 maja została zamordowana. Ustalono, że nieznani sprawcy wtargnęli do jej pokoju w wiosce Nola i zaciągnęli ją do sali, w której prowadziła zajęcia. Tam odcięli jej głowę.

Nie ustalono jeszcze dlaczego włoska zakonnica ze Zgromadzenia Córek Jezusa została zamordowana. Włoskie media podejrzewają, że sprawa może być powiązana z handlem ludzkimi organami.

Jak podaje tvp.info, proponowano zakonnicy, by z powodu wieku opuściła placówkę. Od wielu lat m.in. uczyła afrykańskie dzieci gotowania. Pogrzeb Sancho odbył się w poniedziałek 21 maja w godzinach wieczornych.

Przeczytaj więcej
Komentarze