18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są ogromne

Olbrzymie afrykańskie kleszcze nadciągają. Przenoszą bardzo groźne choroby

29.05.2019  11:20
Olbrzymie afrykańskie kleszcze nadciągają. Przenoszą bardzo groźne choroby
Olbrzymie afrykańskie kleszcze nadciągają. Przenoszą bardzo groźne choroby Fot: Pixabay

Afrykańskie kleszcze dotarły już do Europy! Przenoszą bardzo groźne choroby, lepiej na siebie uważajcie.

Afrykańskie kleszcze przyleciały do Europy wraz z ptakami powracającymi po zimie. Przez to, że na naszym kontynencie w lecie zaczynają panować temperatury nie różniące się aż tak drastycznie od tych afrykańskich - zadomowiły się na dobre.

Nadciągają olbrzymie, afrykańskie kleszcze!

Afrykańskie kleszcze mogą, niestety, przenosić poważne choroby. Niekiedy mają na sobie drobnoustroje, które wywołują np. gorączkę krwotoczną - chorobę raczej w Europie nieznaną. Co dodatkowo przerażające... są 5 razy większe od znanych nam kleszczy!

Afrykańskie kleszcze, fot. Facebook

Pierwsze przypadki obecności afrykańskich kleszczy odnotowano u naszych sąsiadów - w Niemczech. Tam zaatakowały one zwierzęta hodowlane.

Jak podaje portal Menway, dotychczas nie stwierdzono żadnych zachorowań w wyniku ukąszenia takiego kleszcza. Mimo to, jeżeli spotkamy go na naszej drodze i zostaniemy ukąszeni, nie należy tego faktu lekceważyć! Po ostrożnym usunięciu pajęczaka pęsetą powinniśmy pokazać się lekarzowi, a kleszcza przekazać do zbadania w laboratorium.

Warto też w ramach zapobiegania ukąszeniu zrobić domowy płyn odstraszający kleszcze.