18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słynna małpa w ciężkim stanie

Otruli szympansa w zoo narkotykami. Próbował zjeść własną rękę

Redakcja
08.03.2019  12:14
Wrzucili narkotyki na wybieg dla małp w zoo - szympans Julius otruty
Wrzucili narkotyki na wybieg dla małp w zoo - szympans Julius otruty Fot: Facebook.com/Dyreparken

Norwegia, ogród zoologiczny Dyreparken Zoo w Kristiansand. Na wybieg dla małp ktoś wrzucił butelkę. Okazało się, że były w niej narkotyki. Czy słynny szympans Julius został celowo otruty?

Zoo w Kristiansand (Norwegia) prawdopodobnie wzmocni zabezpieczenia. Osoby odwiedzające ogród zoologiczny chciały otruć małpę? Na wybieg dla szympansów trafiły narkotyki, które 21 lutego zażył 39-letni Julius.

Zobacz także

Małpa i działanie narkotyków

Małpa zazwyczaj pije z własnej butelki, więc odruchowo odkręciła tą, którą wrzucono na jej wybieg i wypiła zawartość. Szympans Julius odizolował się od stada, wpadł w stan psychozy i zaczął zadawać sobie rany. Jak podaje newshub.co.nz, próbował zjeść własną rękę i konieczne było założenie szwów.

Narkotyki - badanie krwi i moczu

Badanie krwi i moczu wykazało, że szympans Julius zażył narkotyki. Udało się go uratować. Lekarze oświadczyli jednak, że małpa mogła umrzeć. Policja rozpoczęła już w tej sprawie dochodzenie. Podejrzani to m.in. grupa nastolatków.

Szympans Julius to prawdziwa gwiazda. Terje Formoe napisał o nim piosenkę. Powstała również o nim seria programów dla dzieci.

Zobacz także

Terje Formoe i piosenka o słynnym szympansie:

Czytaj także
Przeczytaj więcej