18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ad vitam w Watykanie

Papież abdykuje? "Podpisałem rezygnację, ale..."

Wojciech Kozicki
16.02.2023  18:03
Papież Franciszek zrezygnuje ze względu na zły stan zdrowia?
Papież Franciszek zrezygnuje ze względu na zły stan zdrowia? Fot: TZ/East News/East News

Papież Franciszek i pogarszający się stan zdrowia. Czeka nas abdykacja i kolejny papież na emeryturze? Jorge Mario Bergoglio komentuje doniesienia o rezygnacji i potwierdził, że podpisał już swoją rezygnację, ale...

Papież Franciszek wypowiedział się o swojej ewentualnej abdykacji, o której w Watykanie aż huczy. Czy przejdzie na emeryturę jak Benedykt XVI? Podkreślił, że jego papieska posługa jest „ad vitam”, czyli dożywotnia. Ujawnił jednak, że podpisał swoją rezygnację. O co chodzi papieżowi?

Zdrowie i rezygnacja papieża Franciszka

Papież Franciszek podczas rozmowy z jezuitami z Konga i Sudanu wyjaśnił, że już dwa miesiące po swoim wyborze na papieża podpisał rezygnację. List otrzymał kardynał Bertone. Przypomniał, że papież Benedykt XVI zrezygnował z posługi, ponieważ miał problemy ze zdrowiem.

Na razie nie mam tego w swoim programie. Posługa wielkich patriarchów jest zawsze na całe życie. Nie wiem, gdzie ten list obecnie się znajduje. Zrobiłem to na wypadek, gdybym miał jakiś problem zdrowotny, który uniemożliwia mi sprawowanie posługi i nie byłbym w pełni świadomy, aby złożyć rezygnację – powiedział papież Franciszek.

Z Watykanu dochodzą jednak kolejne niepokojące wiadomości o stanie zdrowia papieża Franciszka.

Źródło: Polsat News, Quotidiano Nazionale

logo Tu się dzieje