18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Watykan prosi o modlitwę

Papież umiera? "Zły stan, ostatnie namaszczenie"

Wojciech Kozicki
28.12.2022  21:48
Papież Benedykt XVI umiera? Ujawnili na co choruje - smutne wiadomości
Papież Benedykt XVI umiera? Ujawnili na co choruje - smutne wiadomości Fot: AFP/EAST NEWS/ANDREAS SOLARO

Emerytowany papież Benedykt XVI i nowe informacje o stanie zdrowia. Ujawniono, że jest pod opieką lekarzy i nie jest z nim dobrze. Co dokładnie dolega papieżowi? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości…

Były papież Benedykt XVI i smutne doniesienia. W ostatnich godzinach znacząco pogorszył się jego stan zdrowia. Watykan oświadczył jedynie, że Ratzinger jest pod opieką lekarzy, nie ujawniając szczegółów. Tymczasem włoska agencja Ansa nieoficjalnie ujawnia, że już przed Bożym Narodzeniem emerytowany papież miał poważne problemy z oddychaniem. Na tym jednak nie koniec niepokojących informacji.

Chory papież Benedykt XVI. Jaki jest jego stan zdrowia?

Amerykańska gazeta katolicka "National Catholic Register" podała, że Benedykt XVI zmaga się z niewydolnością nerek. Agencja AFP podaje natomiast, że "istotne funkcje organizmu Benedykta XVI zawodzą" i nie jest dobrze z jego sercem. Polsat podaje nieoficjalnie, że chory duchowny został odwiedzony przez papieża Francisza, który udzielił mu ostatniego namaszczenia.

Katolicka "National Catholic Register" powołując się na źródło w Watykanie. W ostatnich miesiącach emerytowanemu papieżowi dostosowano również rozrusznik serca, aby unormować rytm jego bicia – pisze Onet.pl

Watykan uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą i duchowny jest monitorowany przez lekarzy w klasztorze w Ogrodach Watykańskich. Papież Franciszek poprosił wiernych o specjalną modlitwę za swojego poprzednika.

Papież Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger, ma 95 lat. W 2013 roku abdykował z tronu piotrowego.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje